Derby dla Ostrovii

Piłka ręczna

W pierwszoligowych derbach piłkarze ręczni KPR Ostrovii pokonali Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie 31:27.

Jako pierwsi bramkę w derbach zdobyli ostrowianie, ale gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, a gra bramka za bramkę toczyła się do 7 minuty. Wówczas dwa trafienia gorzyczan pozwoliły im objąć prowadzenie 4:3, ale odpowiedź Ostrovii była natychmiastowa. Trzybramkowa seria dała ostrowianom prowadzenie, które gospodarze zniwelowali dopiero po dwóch trafieniach Pawła Dutkiewicza w 20 minucie (9:9). Jednak i tym razem miejscowi nie cieszyli się zbyt długo. Ostrovia znów zdobyła 3 gole odskakując na 9:12, dzięki czemu wygrała pierwszą połowę trzema bramkami (12:15).

Po przerwie wydawało się, że Szczypiorniak zniweluje straty i dalej będziemy oglądać wyrównaną grę, ale Ostrovia odparła ten szturm i ponownie odskoczyła na 15:18. W 37. minucie gospodarze złapali dwie 2-minutowe kary, co skrzętnie wykorzystali ostrowianie odskakując najpierw na 4 bramki (16:20), a chwilę później na 5 (17:22). W ostatnich 10 minutach gorzyczanie poderwali się do odrabiania strat i od stanu 19:25 podciągnęli do 24:27, ale na więcej Ostrovia nie pozwoliła i po wymianie ciosów w ostatnich dwóch minutach mecz zakończył się wynikiem 27:31.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – KPR Ostrovia Ostrów 27:31 (12:15)