Winogrady postraszyły Pogoń

Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała ostatni zespół tabeli - Winogrady Poznań 3:1, choć losy meczy rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach.

Zespół z Poznania jak dotąd zdobył tylko 1 punkt (na Ostrovii), w związku z czym Pogoń Nowe Skalmierzyce była zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Tymczasem gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę wiceliderowi i niewiele im zabrakło by zdobyć kolejny punkt.

W 14 minucie poznaniacy przeprowadzili akcję, która dała im bramkę i prowadzenie w meczu. Wbrew oczekiwaniom, skalmierzyczanie nie potrafili doprowadzić do wyrównania i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Pięć minut po wznowieniu gry po przerwie udało się Pogoni sforsować defensywę gospodarzy, a wyrównującą bramkę zdobył Daniel Kaczmarek. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ jednak zmianie – gospodarze umiejętnie rozbijali ataki zespołu z Nowych Skalmierzyc i byli coraz bliżej sukcesu w postaci remisu.

Na sześć minut przed końcem meczu skalmierzyczanie postawili w końcu na swoim i pokonali bramkarza gospodarzy po raz drugi, a szczęśliwym strzelcem okazał się Przemysław Balcerzak. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wygraną przypieczętował Daniel Kaczmarek ustalając wynik meczu na 1:3.

OTPS Winogrady Poznań - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (1:0)