Pechowa porażka Ostrovii w Gołuchowie

Mimo dobrej gry w meczu w Gołuchowie piłkarzom Ostrovii zabrakło skuteczności i szczęścia. LKS Gołuchów wykorzystał jedną z nielicznych okazji i zdobył bramkę, która przesądziła o porażce biało-czerwonych 0:1.

W sobotnim meczu zabrakło w składzie Ostrovii pauzującego za żółte kartki Marka Szymanowskiego, podstawowego zawodnika. W wyjściowym składzie pojawił się natomiast debiutant Jakub Szaniec.

Najniższy gracz na murawie robił sporo zamieszania w ataku. W 15 minucie po jego dośrodkowaniu Kamil Krawczyk uderzając piłkę głową trafił w słupek bramki, tuż przy samej ziemi. W 22 minucie Szaniec znalazł się sam w dobrej sytuacji, ale jego próba strzału została zblokowana i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Gospodarze bramce Ostrovii próbowali zagrozić w 30 minucie, ale biało-czerwoni wyszli z tego obronną ręką.

W 52 minucie w polu karnym po rzucie rożnym głową uderzał Patryk Kaczmarek, ale w odpowiednim miejscu między słupkami znalazł się Kacper Dziuba, golkiper LKS-u.

Biało-czerwoni rozgrywali poprawne spotkanie do 63 minuty. Wtedy to z prezentu/nieporozumienia pod bramką skorzystał Krystian Benuszak, dając „Żubrom” prowadzenie 1:0. Stracony gol mocno podciął skrzydła podopiecznym trenera Grzegorza Dziubka. Odwrócić losów spotkania i zdobyć zasłużone punkty już się nie udało.

LKS Gołuchów – Ostrovia 1909 1:0 (0:0)
ramka: Krystian Benuszak (63′)