Centra zatonęła w Warcie

Piłkarze rezerw Warty Poznań upokorzyli Centrę pokonując ostrowian na stadionie przy Kusocińskiego 4:0.

Balansująca na granicy strefy spadkowej Warta II Poznań wydawała się łatwym przeciwnikiem dla piłkarzy Centry, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że do soboty poznaniacy w wyjazdowych meczach uzbierali raptem tylko 1 punkt.

Trudno ocenić, czy ostrowian zgubiła zbyt duża pewność siebie, czy też może brak koncentracji, nie mniej ledwie sobotni mecz się rozpoczął, a już Bartosz Kubiak musiał wyjmować piłkę z siatki. Stracona w 2 minucie bramka jak się okazało nie była dziełem przypadku. Goście nie zamierzali bowiem kurczowo bronić skromnego prowadzenia i szukali okazji do podwyższenia wyniku. Okazje te znaleźli dość łatwo. W 20 minucie przeprowadzili kolejną skuteczną akcję, a tuż przed przerwą podwyższyli na 0:3.

Druga połowa nie przyniosła przełamania – Centra bezskutecznie próbowała zdobyć choćby honorową bramkę, poznaniacy zaś umiejętnie się bronili, by na dwie minuty przed końcem meczu przypieczętować zwycięstwo czwartym golem.

Kolejna strata punktów na własnym boisku z niżej notowanym rywalem sprawiła, że Centra na dłużej pożegna się z ligową czołówką. Ostrowianie do lidera tracą już 9 punktów, a do zajmującej 2 miejsce Pogoni Nowe Skalmierzyce – 6.

Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - Warta II Poznań SA 0:4 (0:3)

bramki: Konrad Handzik (2'), Kajetan Szmyt (20'), Gracjan Jaroch (44' i 88')