Cenne zwycięstwo żeńskiej Ostrovii

Piłkarki Ostrovii odniosły cenne zwycięstwo. Pokonując na własnym boisku Unifreeze Górzno 1:0 biało-czerwone dołączyły do grupy drużyn środka tabeli drugoligowych rozgrywek.

Zmagania w zreformowanej II lidze to dla piłkarek Ostrovii nowe doświadczenie. W pierwszych meczach ostrowianki w dramatycznych okolicznościach zgubiły kilka punktów, później przyszedł czas przykrych porażek. Okoliczności te sprawiły, że w przypadku porażki z Unifreeze Górzno biało-czerwone mogłyby na dłużej zakotwiczyć w dolnej części tabeli.

Podopieczne trenera Łukasza Pawlaka przystąpiły do niedzielnego meczu mocno zmotywowane, od pierwszych minut narzucając rywalkom swój styl gry i stwarzając kilka sytuacji bramkowych. W 23 minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Paulina Lis, jednak bramkarka gości wyszła z opresji obronną ręką. W końcówce pierwszej połowy groźną sytuację stworzyły piłkarki z Górzna, tym razem jednak Zuzanna Zmyślona popisała się skuteczną interwencją.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie niefrasobliwość defensywy Ostrovii mogła się skończyć utratą bramki, jednak napastniczka Unifreeze nie wykorzystała „prezentu” i posłała piłkę wysoko ponad bramką. Chwilę później po drugiej stronie boiska Małgorzata Knuła oddała celny strzał na bramkę rywalek, po którym bramkarka z Górzna musiała wyjmować piłkę z siatki. Wynik 1:0 nie zmienił obrazu gry – ostrowianki dalej szukały okazji do strzelenia gola, a w końcowych minutach dwukrotnie były bliskie szczęścia. Wynik nie uległ jednak zmianie.

Zdobyte 3 punkty sprawiły, że Ostrovia dołączyła do grupy 5 drużyn mających na koncie 7 punktów i zajmujących miejsca 5-9, choć w gronie tym są zespoły mające rozegraną różną liczbę spotkań. W następnej kolejce biało-czerwone będą pauzować, a za dwa tygodnie zmierzą się na wyjeździe z zajmującą 4. miejsce Skrą Częstochowa.

Ostrovia 1909 Ostrów – Unifreeze Górzno 1:0 (0:0)

bramka: M. Knuła (50’)

skład Ostrovii: Zmyślona, Grajaszek, Świerblewska, Marczak, Napieralska, Golińska, Lis, Paluch, Krawiec, Knuła, Gościniak