AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Wsparcie dla DPS-ów

Powiat

Sprzęt do przygotowania miejsc tymczasowego pobytu, środki indywidualnej ochrony, czy testy na koronawirusa, te i wiele innych elementów wyposażenia wycenionych na ponad milion złotych będzie można sfinansować ze środków, które Powiat Ostrowski pozyskał dla swoich Domów Pomocy Społecznej.

REKLAMA

Powiatowi podlegają dwa Domy Pomocy Społecznej, w Psarach i Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki pozyskanym środkom obie placówki będą mogły przygotować się na ewentualność pojawienia się wirusa.

Złożyliśmy wniosek w ramach projektu ,,Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce’’ współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Dokumenty obejmowały wsparcie dla obu placówek i tak się stało – wyjaśnia Sławomir Tyburcy kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Wsparcie otrzyma zarówno DPS w Psarach i Ostrowie Wielkopolskim, odpowiednio  848 tys. zł i 184 tys. zł. Z tego źródła nie będą mogły być rozliczone wydatki, które poniesione zostały kiedy wirus pojawił się w Psarach. Pozwolą jednak na lepsze przygotowanie obu obiektów na ewentualność pojawienia się choroby.

Dobrze wiemy z czym wiążą się problemy z pojawieniem się koronawirusa w DPS i jaka jest to skala wydatków. Nasza placówka w Psarach już dwukrotnie była tym dotknięta. Mimo bardzo dużej ofiarności społecznej, różnych akcji wsparcia rzeczowego i finansowego koszt walki z wirusem dla naszego budżetu wyniósł kilkaset tysięcy zł. Dlatego cieszymy się, z tego wsparcia, bo pozwoli ono doposażyć się naszym placówkom – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Szczegółowe zestawienie obejmuje kilkadziesiąt pozycji różnorodnego sprzętu od przegród oddzielających z pleksy, mobilnych śluz, koncentratorów tlenu, sterylizatorów, lamp bakteriobójczych, termometrów, łózek polowych po testy na koronawirusa.

- Chcemy, żeby wyposażenie jak najprędzej trafiło do DPS-ów. Przed nami sprawy formalne w tym procedury przetargowe poprzedzające zakupy. Czas realizacji tego projektu kończy się z końcem listopada br. – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W obu domach wsparciem objętych zostanie ponad 200 osób.

Inf. Janusz Grzesiak
Starostwo Powiatowe

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Poniedziałek
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka
REKLAMA