AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Wsparcie dla DPS-ów

Powiat

Sprzęt do przygotowania miejsc tymczasowego pobytu, środki indywidualnej ochrony, czy testy na koronawirusa, te i wiele innych elementów wyposażenia wycenionych na ponad milion złotych będzie można sfinansować ze środków, które Powiat Ostrowski pozyskał dla swoich Domów Pomocy Społecznej.

REKLAMA
REKLAMA

Powiatowi podlegają dwa Domy Pomocy Społecznej, w Psarach i Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki pozyskanym środkom obie placówki będą mogły przygotować się na ewentualność pojawienia się wirusa.

Złożyliśmy wniosek w ramach projektu ,,Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce’’ współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Dokumenty obejmowały wsparcie dla obu placówek i tak się stało – wyjaśnia Sławomir Tyburcy kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Wsparcie otrzyma zarówno DPS w Psarach i Ostrowie Wielkopolskim, odpowiednio  848 tys. zł i 184 tys. zł. Z tego źródła nie będą mogły być rozliczone wydatki, które poniesione zostały kiedy wirus pojawił się w Psarach. Pozwolą jednak na lepsze przygotowanie obu obiektów na ewentualność pojawienia się choroby.

Dobrze wiemy z czym wiążą się problemy z pojawieniem się koronawirusa w DPS i jaka jest to skala wydatków. Nasza placówka w Psarach już dwukrotnie była tym dotknięta. Mimo bardzo dużej ofiarności społecznej, różnych akcji wsparcia rzeczowego i finansowego koszt walki z wirusem dla naszego budżetu wyniósł kilkaset tysięcy zł. Dlatego cieszymy się, z tego wsparcia, bo pozwoli ono doposażyć się naszym placówkom – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Szczegółowe zestawienie obejmuje kilkadziesiąt pozycji różnorodnego sprzętu od przegród oddzielających z pleksy, mobilnych śluz, koncentratorów tlenu, sterylizatorów, lamp bakteriobójczych, termometrów, łózek polowych po testy na koronawirusa.

- Chcemy, żeby wyposażenie jak najprędzej trafiło do DPS-ów. Przed nami sprawy formalne w tym procedury przetargowe poprzedzające zakupy. Czas realizacji tego projektu kończy się z końcem listopada br. – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

W obu domach wsparciem objętych zostanie ponad 200 osób.

Inf. Janusz Grzesiak
Starostwo Powiatowe

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Sobota
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
REKLAMA