AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrów szuka nazw dla swoich elektryków

Miasto

Na początku września na ulice naszego miasta wyjechało kolejnych sześć autobusów elektrycznych. Mamy ich już dziesięć. Teraz czas, by nadać im nazwy! Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolski stawia tutaj na kreatywność mieszkańców. Właśnie dziś startuje konkurs na nazwy dla ostrowskich „elektryków”!

REKLAMA

- Jestem przekonana, że dzięki konkursowi, nasze nowe, elektryczne autobusy będą mieć niezwykłe nazwy. Ostrowianie już nie raz dali się poznać od kreatywnej strony i z pewnością w tym przypadku także nie zawiodą. Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich mieszkańców. Już wkrótce nie będziemy jeździć po prostu „elektrykiem”, ale „elektrykiem” wyjątkowym, bo z własnym imieniem! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Oficjalna prezentacja nowoczesnych i ekologicznych autobusów SOLARIS URBINO 12 Electric odbyła się 3 września przy ostrowskim Centrum Przesiadkowym i Arenie Ostrów. Autobusy te można odróżnić od innych po zielonych tablicach rejestracyjnych i napisie "Nowy autobus elektryczny", ale to czasami za mało by rozpoznać „elektryka” na drodze.

- Pomimo, że autobusy elektryczne odróżniają się od pozostałych tym, że są w kolorze czerwonym i mają zielone tablice rejestracyjne, a także napis „Autobus elektryczny” to można je pomylić np. z autobusami marki MAN, które wyglądają bardzo podobnie. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na ciekawe nazwy dla naszych elektryków. Propozycje mogą być jedno - lub dwuwyrazowe i powinny uwzględniać aspekt ekologiczny lub/i napęd elektryczny – powiedział Janusz Marczak, prezes MZK S.A.

Konkurs dotyczy przygotowania indywidualnych nazw dla 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim i które zostały zakupione w ramach projektów: „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski” oraz „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej”.

Konkurs trwa od 28 września i został podzielony na 3 etapy:

I etap - przyjmowanie propozycji nazw przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim na adres email: konkurs@mzk-ostrow.com.pl do 25 października 2020r.
II etap – wybór przez komisję konkursową 20 nazw spośród zgłoszonych propozycji do finałowego, III etapu Konkursu - 29 października 2020r.
III etap - głosowanie internetowe na wybór nazw 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim od 29 października do 15 listopada 2020 r.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie, jak i osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych – wzór do pobrania na stronie internetowej spółki MZK S.A. (www.mzk-ostrow.com.pl)

Autorom 10 nazw z największą liczbą oddanych głosów w III etapie Konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora Konkursu. Wszystkie dokładne informacje wraz z Regulaminem konkursu zostały zamieszczone na stronie internetowej spółki; www.mzk-ostrow.com.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Piątek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza
REKLAMA