Trefl lepszy od Stali

Trefl Sopot przerwał zwycięską serię BM Slam Stali. Ostrowianie przegrali wyjazdowy mecz 66:81.

Gospodarze już w pierwszych minutach odskoczyli na 6:0 i choć Stal w pierwszej kwarcie dwukrotnie zbliżała się na 1-2 punkty, to jednak miejscowi za każdym razem odpierali szturmy wygrywając pierwszą odsłonę 24:17. Duży wpływ na losy spotkania miała kwarta druga, w której przez pięć minut ostrowianie nie potrafili zdobyć punktu. Dopiero przy stanie 33:17 do kosza rywali trafił King, ale i tak dwucyfrową przewagę sopocianie utrzymali do końca pierwszej połowy prowadząc na przerwie 45:33.

Podobnie jak w meczu ze Startem Lublin, tak i teraz ekipa Łukasza Majewskiego poderwała się do ataku w kwarcie trzeciej, którą od trójki rozpoczął Jarosław Mokros. Konsekwentna gra pozwoliła ostrowianom zbliżyć się na 51:42, później jednak ruszyli gospodarze w połowie kwarty odskakując na 14 punktów (56:42). Okazało się, że sopocianom również zdarzają się przestoje. W kolejnych minutach to miejscowi utknęli w miejscu, a Stal odrabiała straty. I być może odrobiłaby wszystkie, gdyby na 5 sekund przed końcem kwarty Gruszecki nie zdobył trójki, która pozwoliła Treflowi utrzymać przed ostatnią odsłoną prowadzenie 59:54.

Czwarta kwarta już tak udana dla Stali nie była. Wydawało się w pierwszych minutach, że wyrównana walka toczyć się będzie do samego końca meczu, ale po trójce Greena na 63:61 w grze ostrowian coś się zacięło, a Trefl popisał się 15-punktową serią (78:61), która rozstrzygnęła definitywnie losy meczu zakończonego ostatecznie wynikiem 82:66

Trefl Sopot – Arged BMSlam Stal Ostrów 82:66 (24:17, 21:16, 14:21, 23:12)

Trefl: Kolenda 12, Ziółkowski, Paliukenas 8, Haws 10, Olejniczak 18, Pułkotycki, Moten 7, Kolenda 5, Leończyk 5, Gruszecki 17, Rompa

Stal: Florence 15, Wojciechowski, Pławucki 2, Ryżek 5, Dymała, Green 5, Mokros 8, Sobin 11, Nawrot, Garbacz 10, King 2, Smith 8