AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Rusza głosowanie na zadania OBO!

Miasto

97 wniosków zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, po dokładnej weryfikacji i analizie, zostało zakwalifikowanych do udziału w głosowaniu w ramach VI edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W poniedziałek, 28 września, w ostrowskim Ratuszu, odbyło się losowanie numerów dla poszczególnych zadań.

REKLAMA

To właśnie za pomocą tych numerów mieszkańcy wybiorą zadania, które będą realizowane w kolejnym - 2021 roku. Głosowanie na zadania będzie trwało od 1 do 31 października.

- Kreatywność mieszkańców znów mnie pozytywnie zaskoczyła. Wśród pomysłów jest wiele ciekawych idei. Niezwykle cieszy mnie, że ostrowianie angażują się i chcą mieć wkład w rozwój swojego miasta. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Każdy mieszkaniec miasta może oddać jedną kartę do głosowania, wskazując na nie cztery wybrane zadania z poszczególnych kategorii: ogólnomiejskie duże, ogólnomiejskie małe, edukacyjne oraz rewitalizacyjne. Na poszczególne zadania można głosować przez stronę ostrow.konsultacje.pl lub w punktach na terenie miasta: Urzędzie Miejskim, Kinie Komeda, Ratuszu – Muzeum Miasta, Ostrowskim Centrum Kultury, Biurze Obsługi Klienta WODKAN S.A., Targowiskach Miejskich i Centrum Aktywności Lokalnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie umostrow.pl – w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski.

- Trzymamy kciuki za wszystkie te zadania. Teraz nadchodzi czas zdrowej rywalizacji i głosowania. W puli jest 1 milion złotych! To dzięki wnioskodawcom i wszystkim tym, którzy oddadzą swój głos, nasz piękny Ostrów może być jeszcze lepszy i jeszcze bardziej przyjazny – podkreślił Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie umostrow.pl 

Listą zadań prezentujemy w załączniku:

Inf. Biuro Prasowe UM

ZałącznikiREKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Piątek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
REKLAMA