AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Z maturą na 100%...

Nauka

Norbert Kustusz z ostrowskiego Technikum Nr 3 im. Ernesta Malinowskiego w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych uczestniczył w Finale XIII Olimpiady Historycznej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego...’’. Decydujące zawody finałowe zorganizowano w dniach 24-26 września 2020 r. w Sulejówku i Warszawie.

REKLAMA

Tegoroczna edycja Olimpiady „Losy żołnierza polskiego…” obejmowała okres 1887-1922. Uczestników zmagań krajowych wyłoniono na podstawie trzech etapów: szkolnego, rejonowego, wojewódzkiego. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikował się m.in. reprezentant ZSB-E w Ostrowie Wlkp. Norbert Kustusz z klasy ET3. Jego opiekunem był nauczyciel geografii i historii Jarosław Maląg.

Decydujące, finałowe zmagania przeprowadzono aż w dziewięciu konkurencjach obowiązkowych: archiwalia, eksponat, malarstwo historyczne, broń i barwa, literatura i poezja, Warszawa XIX-XX w., pieśń, geografia militarna, oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie. Osiem pierwszych konkurencji przeprowadzono w Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a ostatnia w zabytkowych punktach stołecznego miasta. W wolnej chwili od rywalizacji uczniowie w towarzystwie swoich opiekunów i organizatorów złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz wpisali się do księgi pamiątkowej. Nie obeszło się też bez zwiedzania Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i wizyty nauczycieli w Belwederze. Głównym organizatorem zmagań było Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku gdzie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Olimpiady.

– Poziom imprezy pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym należy ocenić bardzo wysoko. Każdy uczestnik, jak i nauczyciel otrzymał zestaw wartościowych książek o tematyce historycznej. Start dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Na pochwałę zasłużył Norbert Kustusz. Przed przyjazdem do stolicy wywalczył sobie zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii i tytuł finalisty. Ponadto warto nadmienić, że już po raz czwarty uczeń wywodzący się z naszej szkoły wziął udział w zawodach finałowych, a po raz drugi uzyskał 100% na maturze z historii. – podsumował Jarosław Maląg.

 

Inf. Jarosław Maląg /ZSBE/

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Piątek
Grudzień 2020
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
REKLAMA