AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Stypendia im. ks. Jana Kompałły wręczone! /foto/

Nauka

Starosta Ostrowski po raz dziewiąty wręczył uczennicom i uczniom szkół ponadpodstawowych stypendia im. ks. Jan Kompałły.
Galeria zdjęć


REKLAMA
REKLAMA

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 2 października, tradycyjnie już w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Stypendia Starosty Ostrowskiego im. Ks. Jana Kompałły przyznawane zostały po raz dziewiąty.

Tegoroczni stypendyści po raz drugi otrzymali stypendium w wyższej kwocie po 2.000 zł. Zgodnie z uchwalonym Regulaminem przez Radę Powiatu Ostrowskiego nagrodzonych zostaje 50 stypendystów ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. W gronie tych uczniów znalazło się 10 stypendystów wyróżnionych za szczególne osiągnięcia np. sportowe czy artystyczne oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury i uczennica Zespołu Szkół Muzycznych.

Wnioski zgłoszone przez Dyrektorów szkół i placówek zaopiniowane przez Rady Pedagogiczne szkół rozpatrywała komisja pod przewodnictwem Wicestarosty Powiatu Ostrowskiego Romana Pacholczyk w składzie: Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego oraz Sylwia Nowicka Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego.

Opiniując wnioski Komisja brała pod uwagę najwyższą średnią ocen osiągniętą za dany rok szkolny oraz sukcesy odnoszone w konkursach i olimpiadach jak również wyjątkowe uzdolnienia artystyczne, sportowe, naukowe na szczeblu co najmniej regionalnym, wojewódzkim lub ma osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

W gronie 50 laureatów są 34 uczennice i 16 uczniów. Jednocześnie 41 uczniów z terenu Powiatu Ostrowskiego oraz 9 uczniów z pozostałych powiatów Województwa Wielkopolskiego Powiatu Ostrowskiego. W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się 15 uczniów, którzy otrzymali stypendium po raz 2. Wśród stypendystów jest też jedno rodzeństwo, a jedna z sióstr to poczwórna stypendystka.

Stypendia młodzieży wręczał Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Grzegorz Finke.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła utalentowana ostrowianka, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, kształcąca śpiew pod okiem polskiej wokalistki Magdy Dureckiej. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć. W 2019 rok zdobyła I miejsce na międzynarodowym festiwalu Magia ITALIANA we Włoszech. Dwa I miejsca oraz jedno 2 na międzynarodowym festiwalu Chwała Ojczyźnie w Moskwie. 2020 rok przeniósł I miejsce na międzynarodowym festiwalu online WORLD VISION 2020 w Armenii. Super Grand Prix oraz Grand Prix na międzynarodowym festiwalu BRILANT VOICES  Monaco – Monte Carlo. W nagrodę otrzymała zaproszenia na międzynarodowe festiwale wokalne m.in. do Turcji, Armenii, Estonii, Włoch, Bułgarii na Ukrainę oraz ostatnio do Dubaju.

Sięga po ambitny i trudny repertuar: Whitney Houston, Celine Dion, Ariana Grande, czy Sia. Na każdym festiwalu jurorzy zwracali uwagę na moc i ogromną skalę głosu.

 

Laureaci Stypendium Starosty Ostrowskiego 2020:

IV Liceum Ogólnokształcące
Jagoda Krawczyk
Monika Słupianek
Dagmara Deckert
Wiktoria Szyszka 
Julia Olszanowska

Zespół Szkół Technicznych
Julita Grzęda
Jakub Rosiński
Miłosz Matuszak
Grzegorz Cyba
Dawid Grząka

II Liceum Ogólnokształcące
Milena Bąkowska
Sandra Chmielina
Kornelia Mroczek
Małgorzata Urbaniak
Jakub Robotnikowski

Zespół Szkół Usługowych
Marta Hądzlik
Nicola Stragierowicz
Zuzanna Russek
Jakub Komorniczak

Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU
Mateusz Bergandy
Dawid Nawrot
Tymoteusz Połomski

III Liceum Ogólnokształcące
Karolina Duczmal
Łukasz Sobczak
Anna Wikarjak
Magdalena Adamczak
Kacper Adamczak

Zespół Szkół Ekonomicznych
Izabela Kurek
Joanna Kusch
Maja Franzke
Mikołaj Reszelewski
Wioletta Kurek

Zespół Szkół Budowlano -Energetycznych
Wiktoria Sikora
Jakub Krawczyński
Norbert Kustusz
Daria Tarnowska
Zuzanna Maciejewska

Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU Przygodzice
Agnieszka Maciejewska
Kornelia Sikora
Damian Majerowicz
Dawid Rybka

I Liceum Ogólnokształcące
Julia Litwin
Julia Łopata
Maria Wojtaszek
Patryk Panek
Wiktoria Prajzner

Młodzieżowy Dom Kultury
Marcelina Durdyn
Weronika Drząkowska 

Zespół Szkół Muzycznych
Marta Sufryd

Obszerna fotorelacja z uroczystości dostępna jest na FB Tuby Ostrowa

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA