AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Stowarzyszenie Polska 2050 również w Ostrowie

Miasto

Polska demokratyczna, solidarna, zielona – to główne kierunki działania Stowarzyszenia Polska 2050. W Ostrowie odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków ruchu PL 2050.

REKLAMA
REKLAMA

We wtorek 6 października w ostrowskim n-Klubie odbyło się spotkanie sympatyków Stowarzyszenia Polska 2050. Stowarzyszenie ma charakter ogólnopolski i zrzesza w dużej mierze osoby zaangażowane w kampanię wyborczą kandydata na urząd Prezydenta RP Szymona Hołowni. W Ostrowie Wielkopolskim jest najmłodszą organizacją pozarządową, która w całym kraju przystępuje do budowy swoich struktur.

Prowadzący wtorkowe spotkanie Dariusz Potasznik na wstępie przypomniał działania podejmowane przez ostrowską „Ekipę Szymona” w trakcie kampanii wyborczej Szymona Hołowni. Mówiąc o działaniach bieżących zwrócił uwagę, że zgodnie z przyjętą strukturą ruchu Polska 2050 rolą stowarzyszenia jest praca na rzecz lokalnej społeczności oraz wspieranie inicjatyw wpisujących się w program ruchu określony mianem „Nasze DNA”.

- Nasze DNA to działanie na rzecz Polski demokratycznej, solidarnej i zielonej – mówił D. Potasznik. – Właśnie dlatego zaprosiliśmy dzisiaj lokalnych działaczy społecznych, którzy przybliżą nam ostrowskie problemy i podejmowane przez nich działania w tych obszarach.

Wśród gości zaproszonych na spotkanie znaleźli się – Ryszard Chmielina, znany w Ostrowie działacz ekologiczny, Jolanta Tacik, Krystyna Pietrzak i Ryszard Tacik – przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi” oraz Jerzy Wójcicki – koordynator grupy Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

Uczestnicy spotkania wysłuchali informacji na temat problemów z jakimi boryka się Ostrów w zakresie gospodarki wodnej oraz działaniami podejmowanymi przez Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w związku z problemami występującymi na składowisku przy ul. Staroprzygodzkiej. W dalszej części sporo dyskutowano na temat budowy schroniska dla bezdomnych kotów oraz kwestii bezdomności zwierząt. Zaprezentowano też działania obywatelskiego ruchu ostrowskich „Spacerowiczów”.

Rozmawiano także o przedłożonej prezydent miasta propozycji Ostrowskiej Debaty Inwestycyjnej, która miałaby być poświęcona inwestycjom planowanym przez władze miasta w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. W zgodnej opinii debata taka jest potrzebna, choć zwrócono uwagę, że powinna się ona odbyć z udziałem ekspertów, którzy mogliby w sposób rzetelny ocenić plusy i minusy proponowanych rozwiązań.

Prezesem zarejestrowanego w sierpniu tego roku Stowarzyszenia Polska 2050 jest Szymon Hołownia. Polska 2050 posiada swoje struktury w całym kraju. Z inicjatywy stowarzyszenia w październiku powstała rozgłośnia radiowa DOBRE RADIO https://dobre.radio . Więcej informacji o stowarzyszeniu można uzyskać na www.polska2050.pl  natomiast o działaniach podejmowanych w powiecie ostrowskim dowiedzieć się można na Facebooku ostrowskiej grupy: https://www.facebook.com/groups/940506723047239

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA