AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Pleszewski szpital ma dedykowany oddział dla pacjentów z COVID-19

Zdrowie

Od dzisiaj (7 października ) w Pleszewskim Centrum Medycznym rusza oddział dedykowany tylko i wyłącznie pacjentom z koronawirusem. Został ulokowany na pierwszym piętrze szpitala, które do tej pory zajmował oddział paliatywny. Oddział dla zakażonych COVID-19 jest już przygotowany na przyjęcie pierwszych chorych. W sumie zabezpieczono dla nich 20 łóżek.

REKLAMA
REKLAMA

Pleszewskie Centrum Medyczne od środy dołączyło do innych  szpitali w kraju, które będą  przyjmowały pacjentów z koronawirusem.

 

- Jesteśmy już gotowi na przyjęcie chorych zakażonych wirusem covid-19. Pacjenci z oddziału paliatywnego, na bazie którego będzie działał nowy -  zostali rozlokowani na niewykorzystywanym do tej pory oddziale nefrologicznym. 17 łóżek zostało przeznaczonych dla pacjentów nie wymagających wentylowania mechanicznego, a  3 łóżka dla pacjentów, którzy będą musieli zostać podłączeni do respiratorów - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Decyzję o  utworzeniu oddziału zajmującego się leczeniem pacjentów z koronawirusem  w Pleszewskim Centrum Medycznym  podjął wojewoda wielkopolski na podstawie    rekomendacji  Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. 

 

- Należy podkreślić, że pacjenci będący w stanach ciężkich wymagających leczenia specjalistycznego nadal będą hospitalizowani  na trzecim poziomie zabezpieczenia. A mowa  tu o  Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu. Bardzo ważne jest również to, że nowo powstały oddział ,na którym w naszym szpitalu będą przebywali chorzy z COVID-19- ma oddzielne wejście  bezpośrednio z zewnątrz placówki. Jest też tak usytuowany, że nie krzyżują się tam drogi dla pacjentów i personelu innych oddziałów - dodaje prezes Górczyński.

 
Oddział dla pacjentów z  koronawirusem  nie  ma wpływu na pozostałą działalność Pleszewskiego Centrum Medycznego. Przyjęcia na badania i do poradni specjalistycznych będą się odbywały tak, jak do tej pory. Oczywiście z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych.   

 

Inf. Pleszewskie Centrum Medyczne sp. z o.o.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA