Lider pokonany!

Piłka ręczna

Szczypiorniści KPR Ostrovii mają patent na Stal Gorzów. W meczu 4. kolejki ostrowianie pokonali lidera 32:26 i zgłosili swój akces do walki o czołowe miejsca w tegorocznych rozgrywkach.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli goście szybko odskakując na dwie bramki. Ostrowianie równie szybko odrobili straty by po 9 minutach wyjść na prowadzenie 4:2. Po okresie wyrównanej gry gorzowianie znów uzyskali przewagę odskakując na 8:10, ale i tym razem gospodarze nie pozwolili się zdominować i zniwelowali straty, by w końcówce pierwszej połowy odzyskać 2-bramkowe prowadzenie (14:12) i z taką też przewagą zejść na przerwę przy wyniku 17:15.

Dwa rzuty karne zamienione na bramki przez Patryka Marciniaka na początku drugiej połowy pozwoliły biało-czerwonym podwoić przewagę (19:15). Ale 4-bramkowego prowadzenia utrzymać się ostrowianom nie udało, nie mniej 2-3 bramkowa przewaga pozwalała im na spokojną grę. W 40 minucie Ostrovia ruszyła do szturmu, by w krótkim czasie odskoczyć rywalom na 26:20. Jak się okazało zryw ten zadecydował o losach meczu, bo choć w końcówce Stali udało się zbliżyć na 30:26, to w ostatniej minucie bramki Patryka Marciniaka i Michała Bałwasa ustaliły wynik na 32:26.

Wygrana pozwoliła Ostrovii awansować na 4. miejsce w tabeli, której przewodzą dwa zespoły bez porażki: Miedź Legnica i Śląsk Wrocław.

KPR Ostrovia Ostrów – Stal Gorzów 32:26 (17:15)