Porażka, która boli

Piłkarze Centry przegrali 1:2 z rezerwami KKS-u Kalisz tracąc gola w ostatniej minucie meczu.

Nieliczna widownia zgromadzona na stadionie przy ul. Kusocińskiego była świadkiem dziwnego meczu, w którym ostrowianie stwarzali sytuacje bramkowe, a kaliszanie bramki strzelali. Gdyby piłkarze Centry wykorzystali chociaż połowę "setek" jakie mieli w pierwszej połowie, to prawdopodobnie losy meczu rozstrzygnęliby jeszcze przed przerwą. Tak się nie stało i po bezbramkowej pierwszej połowie, na początku drugiej niespodziewanie to kaliszanie zdobyli gola.

Niespełna kwadrans przed końcem meczu gospodarze w końcu strzelili upragnioną bramkę, a szczęśliwym strzelcem okazał się Szymon Kucharski. Wydawało się wówczas, że Centra jest w stanie odwrócić losy meczu. Drugiej bramki zdobyć się jednak gospodarzom nie udało, a w ostatniej akcji meczu gościom raz jeszcze udało się zaskoczyć ostrowską defensywę i ku ogólnemu zaskoczeniu 3 punkty odjechały do Kalisza.

Centra 1946 Ostrów Wielkopolski - KKS 1925 II Kalisz 1:2 (0:0)

bramki
Centra: Szymon Kucharski (78')
KKS: Jakub Pawlik (55'), Andrzej Kaszuba (92')

Centra: Bartosz Kubiak, Szymon Kucharski, Dawid Piróg, Jakub Wieczorek, Łukasz Grabowski, Michał Kucharski, Jakub Józefiak, Jakub Budrowski, Patryk Cierniewski, Szymon Strączkowski, Jakub Michalski

KKS: Kamil Kosut, Jakub Pawlik, Krzysztof Idźczak (45.minuta Mateusz Kościelak), Paweł Łydkowski, Andrzej Kaszuba, Mateusz Regling (80.minuta Kacper Nowak), Szymon Olejnik (46.minuta Kacper Paluszczak), Antoni Bednarek, Filip Szewczyk, Wiktor Smoliński, Jakub Zachara (80.minuta Jakub Kieliba)

żółte kartki: Paweł Łydkowski, Filip Szewczyk, Wiktor Smoliński, Jakub Pawlik, Mateusz Regling, Kamil Kosut (KKS)