AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Wysoka porażka na koniec sezonu

Żużel

W ostatnim meczu sezonu żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovii przegrali w Bydgoszczy z Polonią 31:58 kończąc rozgrywki eWinner 1. Ligi na 6. miejscu.

REKLAMA
REKLAMA

Po tym jak w czwartek w meczu ligi szwedzkiej kontuzji doznał Jonas Jeppesen jasnym się stało, że w starciu z będącą na fali Polonią ostrowianom ciężko będzie powalczyć o zwycięstwo. Ostatecznie mecz z powodu złych warunków atmosferycznych przełożono z soboty na niedzielę, a trener Staszewski postanowił w miejsce Jeppesena wystawić Kacpra Grzelaka.

W tych okolicznościach ekipa Polonii miała okazję by efektownie zakończyć sezon i tak też uczyniła. Gospodarze brylowali w niedzielnym meczu i tylko Nicolai Klindt potrafił nawiązać z polonistami wyrównaną walkę. Trójkę w pierwszym swoim starcie zdobył też Tomasz Gapiński, później jednak już tak dobrze mu się nie wiodło.

Z trójki ostrowskich juniorów najlepiej zaprezentował się Jakub Krawczyk kończąc zawody z takim samym dorobkiem jak… Grzegorz Walasek – 3 punkty w czterech startach, a gdyby nie upadek w 14 wyścigu zapewne dorobek ten byłby bardziej okazały.

Teraz przed działaczami Ostrovii ciężki czas budowania budżetu i składu na kolejny sezon.

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:31

Arged Malesa TŻ Ostrovia
1. Grzegorz Walasek - 3 (1,2,0,d)
2. Tomasz Gapiński - 7+1 (3,1,1,2)
3. Kacper Grzelak - 2 (0,0,0,2)
4. Adrian Cyfer - 5+1 (2,1,1,1)
5. Nicolai Klindt - 11 (1,d,2,3,3,2)
6. Sebastian Szostak - 0 (0,0,0,0)
7. Jakub Krawczyk - 3 (2,1,0,u)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Grzegorz Zengota - 11+1 (3,2,3,3)
10. Dimitri Berge - 10+2 (3,3,2,1,1)
11. Kai Huckenbeck - 12+2 (2,2,2,3,3)
12. Mateusz Błażykowski - ns
13. David Bellego - 8 (0,3,3,2)
14. Nikodem Bartoch - 2 (1,1,0)
15. Tomasz Orwat - 4 (3,0,1,d)
16. Andreas Lyager - 11+2 (2,3,1,2,3)

Bieg po biegu:
1. Zengota, Huckenbeck, Walasek, Grzelak - 5:1 (5:1)
2. Orwat, Krawczyk, Bartoch, Szostak - 4:2 (9:3)
3. Gapiński, Lyager, Klindt, Bellego - 2:4 (11:7)
4. Berge, Cyfer, Bartoch, Szostak - 4:2 (15:9)
5. Lyager, Huckenbeck, Cyfer, Grzelak - 5:1 (20:10)
6. Bellego, Walasek, Gapiński, Orwat - 3:3 (23:13)
7. Berge, Zengota, Krawczyk, Klindt (d/1) 5:1 - (28:14)
8. Bellego, Klindt, Cyfer, Bartoch - 3:3 (31:17)
9. Zengota, Berge, Gapiński, Walasek - 5:1 (36:18)
10. Klindt, Huckenbeck, Lyager, Szostak - 3:3 (39:21)
11. Zengota, Lyager, Cyfer, Walasek (d/4) - 5:1 (44:22)
12. Huckenbeck, Gapiński, Orwat, Krawczyk - 4:2 (48:24)
13. Klindt, Bellego, Berge, Grzelak - 3:3 (51:27)
14. Huckenbeck, Grzelak, Krawczyk (u/2), Orwat (d/st) - 3:2 (54:29)
15. Lyager, Klindt, Berge, Szostak - 4:2 (58:31)

Fot. Anna Kłopocka /TŻ Ostrovia/

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA