AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

4 nowe respiratory w Pleszewskim Centrum Medycznym

Zdrowie

Do Pleszewskiego Centrum Medycznego trafiły cztery respiratory, które zostały zakupione z pieniędzy gmin powiatu pleszewskiego, a piąty sfinansował szpital przy udziale jednego z banków. Część z nich już znalazła się na oddziale przeznaczonym do leczenia pacjentów chorych na koronawirusa, który został uruchomiony w środę, 7 października. Tego dnia od razu trafiło na niego 10 chorych na Covid-19.

REKLAMA
REKLAMA

Całkowity koszt respiratorów to 300 tys. zł. Decyzja o ich zakupie została podjęta w kwietniu, kiedy  pandemia COVID-19 zaczynała zataczać coraz szersze kręgi. Wówczas to  gminy postanowiły wesprzeć PCM i sfinansować zakup urządzeń.

 

- Na początku planowaliśmy zakupienie trzech respiratorów,  jednak udało nam się wynegocjować tak dobrą cenę, że  samorządowe pieniądze wystarczyły na zakup jeszcze jednego  urządzenia oraz defibrylatorów. Chcieliśmy więc podziękować wszystkim gminom, jak i pozostałym sponsorom, którzy pomogli szpitalowi w sfinansowaniu zakupu  - mówi Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Trzy urządzenia będą na razie zabezpieczały pacjentów trafiających na dedykowany oddział dla chorych na COVID- 19.

 

Pozostałe respiratory są wykorzystywane również na innych szpitalnych oddziałach, przede wszystkim  na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.  - dodaje prezes Górczyński.

 

Nowe respiratory, które trafiły do Pleszewskiego Centrum Medycznego to model Mindray SV 300. Jest to najwyższej  klasy kompaktowe i wszechstronne urządzenie, które może być wykorzystywane w sposób stacjonarny, jak i mobilny. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

 

Inf. Pleszewskie Centrum Medyczne

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA