Grały ligi okręgowe

Kolejny raz spośród drużyn powiatu ostrowskiego najlepiej spisały się zespoły B-klasy. Cztery zwycięstwa, cztery remisy i aż osiem porażek to pełny bilans minionego weekendu.

V liga (0-0-2)

Kolejne porażki zapisały na swoje konto obie drużyny z powiatu ostrowskiego – Piast Czekanów i Raszkowianka Raszków. Oba mecze miały podobny przebieg i w obu losy meczów rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Piast po dobrej pierwszej połowie prowadził ze Zjednoczonymi Rychwał 2:0 po bramkach Huberta Mesnerowicza i Bartosza Zmyślonego. Dramat gospodarzy rozpoczął się w 60 minucie gdy rywale zdobyli bramkę kontaktową. Niespełna kwadrans później było już 2:2, a czary gorycz dopełnił gol samobójczy Mateusza Frąszczaka w 87. minucie.

Raszkowianie w meczu z Victorią Skarszew po pierwszej połowie prowadzili 1:0 a bramkę z rzutu karnego zdobył Hubert Cegła. Przyjezdni wyrównali w 72. minucie, a w doliczonym czasie zdobyli drugiego gola inkasując komplet punktów.

Klasa Okręgowa (0-0-3)

Mimo ambitnej postawy piłkarzom Baryczy Janków Przygodzki nie udało się zdobyć nawet punktu w meczu z LZS-em Czajków. Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej części goście zdobyli dwie bramki i choć Arkadiusz Piasecki strzelił kontaktową bramkę w 86. minucie to na doprowadzenie do remisu jankowianom zabrakło czasu. Kolejną porażkę zanotował LKS Czarnylas. Na boisku w Koźminku Zieloni zdobyli bramkę w 34. minucie i jak się okazało wystarczyło to do zwycięstwa nad LKS-em. Ciężki bój w Zbiersku stoczyli piłkarze Ogniwa Łąkociny. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:1, w drugiej części piłkarze Ogniwa zdobyli dwa gole, ale stracili trzy i cały mecz przegrali 3:5.

A-klasa (1-1-2)

Aż dziewięć kolejek kibice Huraganu Szczury czekać musieli na pierwsze ligowe punkty. W meczu z Piastem Grodziec gospodarze stracili pierwszego gola już w 5. minucie i nic nie zapowiadało, że tym razem mecz się ułoży po myśli piłkarzy ze Szczur. W 17. minucie wyrównał jednak Dominik Cofalski, a 6 minut przed przerwą na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Dariusz Kierzkowski. Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza – od szybko zdobytej bramki przez Piasta, ale w 70. minucie goście wbili sobie bramkę samobójczą, z zwycięstwo Huraganu przypieczętował Dariusz Kierzkowski bramką na 4:2 w 85. minucie.

W grupie 9. OKS Ostrów w domowym meczu tylko zremisował 2:2 z Pogonią Trębaczów i niespecjalnie poprawił swoją pozycję w tabeli. Tarchalanka Tarchały Wielkie nie wykorzystała okazji by wydostać się ze strefy spadkowej i wyjazdowym meczu z przedostatnią w tabeli LZS Trzcinicą przegrała 0:1. Nie sprostali też liderowi Błękitni Chruszczyny przegrywając w Opatowie z Płomieniem 1:2.

B-klasa (3-3-1)

Niedawny lider grupy 7. Pogoń II Nowe Skalmierzyce drugi mecz z rzędu zremisowała 2:2, tym razem na własnym boisku z rezerwami Stali Pleszew. Skrzętnie wykorzystał to Orzeł Wysocko Wielkie gromiąc u siebie LKS II Godziesze 6:0 i umacniając się na pozycji lidera. Takim samym wynikiem, tyle że w drugą stronę, zakończył się mecz Wtórkowianki Wtórek z Wichrem Mycielin.

W grupie 8. Błysk Daniszyn zdobył kolejny cenny punkt remisując 2:2 z Bonikowią Boników. Jeszcze lepiej spisał się Dąb Dębnica wygrywając z ostatnim w tabeli Zrywem Kierzno 2:1. Czarni Wierzbno zrehabilitowali się za wcześniejsze porażki i pokonali na własnym boisku 5:2 mający wysokie aspiracje Ajax Rojów 5:2 powracając do gry o fotel lidera.