AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Radni PiS proponują Fundusz Rozwoju Osiedli /video/

Miasto

Klub Radnych Miejskich Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowie Wielkopolskim przygotował projekt uchwały w sprawie powołania Funduszu Rozwoju Osiedli.
REKLAMA
REKLAMA

Radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały zakładający uruchomienie Funduszu Rozwoju Osiedli, będący w dyspozycji rad osiedli, na który co roku miałby zostać 1% budżetu miasta.

- Rada osiedla to ciało w pełni demokratyczne, dalekie od polityki, a bliskie sprawom mieszkańców. Radni osiedlowi będąc związani z terenem, który zamieszkują oraz z jego mieszkańcami mają najlepszą orientacje w potrzebach i problemach danego osiedla – mówi przewodniczący klubu PiS Dawid Korzeniewski.

Radni PiS podkreślają, że po ankiecie wśród mieszkańców miasta na temat funkcjonowania rad osiedlowych w Ostrowie Wielkopolskim nie mają wątpliwości, że jedynym sposobem na ich uratowanie jest wzmocnienie rad zarówno finansowe, jak i kompetencyjne.

Projekt zakłada coroczne przeznaczanie 1% budżetu miasta na tworzenie budżetów inwestycyjnych w ramach rad osiedli, co oznacza skierowanie do osiedli co roku ponad 3,6 mln złotych. Zdaniem radnych PiS takie rozwiązanie pozwoliłoby aby od lat postulowane inwestycje i rozwiązania mogły być realizowane w ramach osiedli. Postulowane zmiany miałyby też odbudować znaczenie rad osiedli, jako pełnoprawnego partnera we współrządzeniu miastem.

- Ostrowski Budżet Obywatelski otworzył możliwość realizacji inwestycji na osiedlach, jednak nie daje on wnioskodawcom gwarancji ich realizacji – mówi radna Marzanna Podskarbi. – Jest też cały czas kroplą w morzu potrzeb. Wzmocnienie rad osiedli obok OBO ma szanse przyczynić do budowy świadomego społeczeństwa obywatelskiego.

Jak podkreślają radni PiS – projekt przekażą pozostałym klubom radnych i liczą na konstruktywną współpracę przy jego procedowaniu.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA