AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

"ALARM dla Edukacji i Nauki" - list do Premiera RP

Nauka

Ludzie ze świata nauki i edukacji oraz przedstawiciele grup obywatelskich oraz stowarzyszeń podpisało się pod listem otwartym do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym apelują o podjęcie stanowczych działań w obronie polskiej edukacji. Wśród sygnatariuszy listu znalazła się również grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

REKLAMA
REKLAMA

W Dniu Edukacji Narodowej do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wpłynął list otwarty w obronie edukacji pod którym swoje podpisy złożyli profesorowie polskich uczelni w tym m.in. Maria Flis, czy Przemysław Czapliński, Nauczyciele Roku: Marcin Zaród i Przemysław Staroń, prezes ZNP Sławomir Broniarz, organizacje nauczycielskie oraz obywatelskie ruchy demokratyczne, w tym m.in. ostrowska grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

Autorzy listu apelują o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania kluczowych problemów polskiej oświaty będących konsekwencją wprowadzonej cztery lata temu reformy systemu edukacji oraz oraz tegorocznej pandemii koronawirusa. Wzywają również władze do zaniechania działań stygmatyzujących uczniów ze względu na orientację seksualną, a także zaprzestania antagonizowania środowisk nauczycieli i rodziców.

„Żądamy działań, które będą skutkowały budowaniem atmosfery zaufania i zrozumieniem, że edukacja na miarę wyzwań XXI w. stanowi klucz do rozwoju społeczeństwa. Pierwszy krok na tej drodze to podmiotowe traktowanie przez rządzących nauczycieli przedszkolnych, szkolnych i akademickich oraz poważne traktowanie nauki, która w świeckim państwie musi mieć pierwszeństwo przed wiarą i indywidualnymi przekonaniami. Szkoły i uczelnie nie są miejscem modelowania przyszłych wyborców i nie powinny być nigdy wykorzystywane do indoktrynacji.” – czytamy w liście.

Pełna treść listu wraz z listą jego sygnatariuszy dostępna na:

www.petycjeonline.com/alarm_dla_edukacji_i_nauki 

gdzie można również udzielić swojego poparcia dla zawartych w nim postulatów.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA