AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Arena Ostrów – prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie przetargu

Miasto

Prezydent Beata Klimek poinformowała dziennikarzy o wyniku postępowania prokuratorskiego w sprawie przetargu na budowę hali przeprowadzonego na wniosek radnego Jakuba Paducha. Prokuratura nie stwierdziła nieprawidłowości. Radny KO zamierza „kontynuować swoją działalność w niezmienionej formie”.
REKLAMA
REKLAMA

W 2018 roku radny Platformy Obywatelskiej Jakub Paduch złożył doniesienia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Urzędu Zamówień Publicznych o rzekomych nieprawidłowościach przy organizacji przetargu na budowę ostrowskiej hali sportowej. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Sieradzu, która przez kilkanaście miesięcy prowadziła postępowanie wyjaśniające, przesłuchując m.in. urzędników Urzędu Miejskiego, ekspertów wchodzących w skład komisji konkursowej, oferentów oraz inne osoby zaangażowane w organizację przetargu, sprawdzając równolegle dokumentację związaną z przeprowadzaną inwestycją. Ostatecznie prokuratura nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości i postępowanie umorzyła, z kolei Urząd Zamówień Publicznych stwierdził, że wskazane okoliczności nie dają uzasadnionego przypuszczenia iż w trakcie organizacji przetargu doszło do naruszenia ustawy, w związku z czym odmówił wszczęcia kontroli.

Na konferencji prasowej w dniu 14 października 2020 roku prezydent Beata Klimek poinformowała o wyniku prowadzonych postępowania odnosząc się obszernie do poszczególnych zarzutów. Jak zwróciła uwagę – doniesienie miało miejsce przed wyborami samorządowymi 2018 roku i w jej ocenie było elementem brudnej kampanii politycznej. Podkreśliła również, że wizyty funkcjonariuszy CBA i pracowników prokuratury w Urzędzie Miejskim jak również konieczność przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu wszystkich osób zaangażowanych w przetarg naraziło miasto i osoby prywatne na wymierne straty

- Za ten de facto stracony czas wielu osób, jaki było trzeba poświęcić na współpracę z organami ścigania, nie zapłaci dziś jednak radny Paduch ze swojej prywatnej kieszeni. Za to i za koszty śledztwa zapłacą niestety podatnicy – podsumowała swoje wystąpienie prezydent Ostrowa.

Radny Jakub Paduch odnosząc się do sprawy wyraził zdziwienie, że sprawa, która jak twierdzi umorzona została w roku 2019 przekazywana jest opinii publicznej dopiero teraz.

- Dzisiejszą konferencję prasową odbieram jako nieudolną próbę wszczęcia jakiejś nagonki na mnie albo dyskredytacji mojej działalności radnego, którą będę w niezmienionej formie kontynuował. Władze, w tym także władze Ostrowa muszą wiedzieć, że radni, a szczególnie radni opozycji bez względu na końcowy efekt patrzą im na ręce, zadają trudne pytania i informują o swoich wątpliwościach stosowne organy, jeśli uznają to za konieczne – stwierdził Jakub Paduch.

Pełny zapis video konferencji prasowej władz miasta dostępny jest na FB Tuby Ostrowa.

Głosowanie

Zobacz wyniki
REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA