AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Dwie Perły Samorządu dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Miasto

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek została wyróżniona tytułem Perły Samorządu. W kategorii włodarze gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców zajęła drugie miejsce. Nasze miasto zostało jednak odznaczone dwukrotnie. Ostrów Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów – gmina miejska do 100 tys. mieszkańców. Nagrody te przyznano w ramach jednego z największych rankingów w Polsce „Perły Samorządu” organizowanego przez „Dziennik Gazeta Prawna”.

REKLAMA
REKLAMA

- Nasze piękne miasto znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych samorządów, a ja – na podium najlepszych włodarzy w kraju. Ta podwójna, dla Ostrowa Wielkopolskiego nagroda, to niezwykle ważne wyróżnienie dla mnie jako samorządowca - jest potwierdzeniem, że ta praca ma sens i jest ważna dla całego kraju. Tę nagrodę dedykuję moim mieszkańcom oraz moim współpracownikom. Razem możemy tworzyć lepsze miasto! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ranking „Perły Samorządu” to jeden z największych i najbardziej cenionych rankingów w Polsce. Jego twórcą  jest redakcja Dziennika Gazeta Prawna. Partnerem merytorycznym konkursu są eksperci ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki i biznesu spółki Deloitte Consulting S.A. Jest to ranking niezależny, bezpłatny i obiektywny.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 12 października, w formie hybrydowej, podczas kongresu Perły Samorządu w Gdyni. Statuetki i dyplomy dotrą do poszczególnym miast kurierem, a pełna lista uhonorowanych samorządów i samorządowców została opublikowana 14 października w dodatku Dziennika Gazety Prawnej.

 

- Podczas tegorocznego kongresu Perły Samorządu odwołujemy się do 30 lat polskiej samorządności. To jest ładna historia do opowiadania - jedna z nie tak wielu – historia polskiego sukcesu. Jasne jest, że to sukces osiągnięty wbrew wielu trudnościom. Teraz pojawiły się jednak wyzwania i problemy o porażającej skali. W takiej sytuacji można opuścić bezradnie ręce, wystraszyć się, czy zdezerterować. Nie jest to jednak w stylu prezydentów, burmistrzów i wójtów, których poznaliśmy, a na pewno nie jest w stylu najlepszych włodarzy, liderów dobrych praktyk, zarządzających najlepszymi samorządami w Polsce, Perłami Samorządu. Nie jest to zgodne z duchem polskich samorządów i samorządności – podkreślił Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

 

Prezydent Beata Klimek zajęła drugie miejsce w  kategorii włodarzy gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Wojciech Bakun z Przemyśla, Piotr Roman z Bolesławca, Beata Moska - Słaniewska ze Świdnicy, Roman Smogorzewski z Legionowa, Rafał Kukla z Gorlic, Rafał Piech z Siemianowic Śląskich, Janusz Stankowiak ze Starogardu Gdańskiego, Krzysztof Kosiński z Ciechanowa i Tomasz Adruszkiewicz z Ełku.

 

Wśród wyróżnionych gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, nasz Ostrów znalazł się tuż obok takich samorządów jak Sopot, Ełk, Kędzierzyń – Koźle, Krosno, Głogów, Siemianowice Śląskie, Legionowo, Suwałki i Starogard Gdański.

 

- Gratuluję również uhonorowanym samorządom oraz kolegom i koleżankom samorządowcom. Cudownie jest znaleźć się wśród Was – dodaje prezydent Beata Klimek.

To już kolejne wyróżnienie dla Ostrowa Wielkopolskiego w ramach rankingu „Perły Samorządu”. W 2017 roku prezydent Beata Klimek znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych włodarzy z terenu całego kraju, a Ostrów został wyróżniony w rankingu aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, tytuł najlepszego samorządowca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała także w 2018 roku. Natomiast w 2019 roku Ostrów Wielkopolski otrzymał tytuł Lidera Dobrych Praktyk za projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego wraz z systemem elektromobilności miejskiej.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Poniedziałek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
REKLAMA