Mocne uderzenie Centry

W powiatowych derbach na szczycie IV ligi Centra Ostrów pokonała w Nowych Skalmierzycach Pogoń 4:2 odrabiając dystans do wicelidera.

Sobotnie derby piłkarze z Ostrowa rozpoczęli mocnym akcentem i mocnym uderzeniem spotkania zakończyli. Już w 10 minucie Centra przeprowadziła akcję, po której piłkę w bramce Pogoni umieścił Jakub Józefiak. Gospodarze nie ustępowali pola ostrowianom jednak przez długi czas nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. Sztuka ta udała im się dopiero w 37 minucie po strzale Daniela Kaczmarka, dzięki czemu na przerwę piłkarze Pogoni mogli zejść w dobrych nastrojach przy remisie 1:1.

Początek drugiej połowy znów ułożył się lepiej dla Centry. W sześć minut po wznowieniu gry ostrowianie wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Dawid Piróg. Tym razem jednak odpowiedź skalmierzyczan była szybsza, gdyż goście z prowadzenia cieszyli się niespełna kwadrans, a wyrównującą bramkę na 2:2 po szybkiej kontrze zdobył Dawid Rączka. Mimo remisu, akcje przeprowadzane z obu stron wskazywały, że żadnej ze stron nie interesuje podział punktów. W 82. minucie ostrowianie po raz trzeci wyszli na prowadzenie po strzale Szymona Strączkowskiego, a w doliczonym czasie zwycięstwo Centry przypieczętował Jakub Michalski.

„Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta” mówi przysłowie i faktycznie z wyniku derbów najbardziej ucieszyli się piłkarze lidera – Victorii Września, której przewaga nad Pogonią urosła już do 7 punktów. Skorzystać na tym wyniku też mogą na tym niedawni pogromcy Centry – rezerwy KKS-u Kalisz, mogący po swoim niedzielnym meczu zrównać się punktami z Pogonią. Centra traci z kolei tylko 2 punkty do rywala zza miedzy i tym bardziej żałować może straconych przed tygodniem punktów z zespołem z Kalisza.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 2:4 (1:0)