Gładka przegrana Szczypiorniaka

Piłka ręczna

W meczu 6 kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn SPR Szczypiorniak przegrał na własnym parkiecie z SPR Bór Oborniki Śląskie 25:32.

Wynik końcowy nie oddaje w pełni przewagi jaką zespół z Obornik Śląskich miał w sobotnim meczu nad Szczypiorniakiem. Goście już w pierwszych minutach odskoczyli na 0:3, w 7. minucie gorzyczanie przegrywali 2:7, a w 15 minucie było już 5:12. Od tego momentu zespół z Obornik przestał forsować tempo kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie i pilnując 6-8 bramkowej przewagi.

Obraz gry nie uległ zmianie w pierwszych minutach drugiej połowy, a przyjezdnym udało się nawet powiększyć przewagę do 10 bramek (16:26). Dopiero wówczas gospodarze poderwali się do szturmu i najpierw odrobili 3 bramki (19:26), a chwilę później po czterobramkowej serii zbliżyli się na 23:27. Na więcej jednak rywali im nie pozwolili i szybko zrewanżowali się podobną serią, a po remisowej drugiej połowie mecz zakończył się wynikiem 25:32.

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie 25:32 (12:19)