Grunwald lepszy od Ostrovii

Piłka ręczna

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad liderem, szczypironistom KPR Ostrovii przyszło przełknąć gorycz porażki. W wyjazdowym meczu w Poznaniu ostrowianie przegrali z Grunwaldem 25:29.

Pierwsza połowa meczu w Poznaniu była bardzo wyrównana i choć prowadzenie przechodziło z rąk do rąk to minimalną przewagę mieli ostrowianie, którym pod koniec pierwszej części udało się nawet odskoczyć na trzy bramki (11:14). W ostatnich minutach przed przerwą gospodarze jednak zniwelowali część strat i na przerwie mieliśmy wynik 14:15.

Po przerwie poznaniacy szybko objęli prowadzenie (16:15 i 18:16) i teraz to biało-czerwoni musieli starać by utrzymywać się „w kontakcie”. Udawało się to przez nieco ponad 10 minut. Przy wyniku 20:19 gospodarze przypuścili szturm, który dał im 4-bramkową przewagę (23:19) i szturm ten okazał się decydujący dla losów spotkania. Ostrowianie tylko raz zbliżyli się na 2 bramki (26:24), ale końcówka znów należała do Grunwaldu, który wygrał ostatecznie 29:25.

WKS Grunwald Poznań - KPR Ostrovia Ostrów 29:25 (14:15)

bramki
Grunwald: Daniel Bartłomiejczyk 2, Pawłowski Mateusz 1, Nowicki Piotr 2, Smoliński Paweł 3, Piechowiak Patryk 4, Bajka Damian 5, Michał Nieradko 6, Płoski Mikołaj 2, Stachowiak Filip 4

Ostrovia: Przybylski Jakub 1, Bałwas Michał 2, Bestian Mikołaj 2, Krzywda Damian 5, Marciniak Patryk 11, Wojciechowski Mateusz 1, Przybylski Mikołaj 2, Gajek Ksawery 1