Siatkarki Baryczy gromią rywalki

Siatkówka

Siatkarki Baryczy Janków Przygodzki mocno weszły w nowy sezon wygrywając trzy kolejne mecze bez straty seta.

Siatkarki z Jankowa Przygodzkiego rozpoczęły swój kolejny trzecioligowy sezon od wyjazdu do Miłosławia, gdzie w ostatni weekend września zmierzyły się z tamtejszym Orlikiem. Mecz otwarcia potwierdził dobre przygotowanie do sezonu janowianek, które w krótkich trzech setach odprawiły rywalki z kwitkiem wygrywając 3:0.

Dwa tygodnie później Barycz podejmowała na własnym parkiecie UKS 5 Turek, zespół ambitny, który łatwo punktów nie oddaje. I tym razem jednak okazało się, że na dobrze dysponowaną Barycz ambicja to za mało – janowianki zapisały na swoje konto drugie zwycięstwo, również wygrywając 3:0.

Na swój trzeci mecz zespół z Jankowa Przygodzkiego udał się w minioną sobotę do Kolibra Ostrzeszów. Również w tym spotkaniu Barycz zdominowała rywalki wygrywając po raz trzeci bez straty seta.

Kolejne trzy mecze Barycz rozegra w listopadzie mierząc się najpierw z kolejną ekipą z Turku – KS Volley, a następnie z drugą i pierwszą drużyną Energi MKS SMS Kalisz. Wydaje się, że podobnie jak przed rokiem właśnie zespół z Kalisza będzie najtrudniejszym przeciwnikiem w walce o pierwsze miejsce w grupie. Rok temu górą były jankowianki. Jak będzie w tym sezonie przekonamy się na przełomie stycznia i lutego, kiedy dobiegnie końca pierwszy etap rozgrywek III ligi.