Lider Swarzędz pokonany

Koszykarki Ostrovii w drugim ligowym meczu odniosły drugie zwycięstwo pokonując na wyjeździe Lidera Swarzędz 71:61.

Mimo wysokiej wygranej mecz w Swarzędzu nie był spacerkiem dla biało-czerwonych. Ostrowianki źle weszły w niedzielny mecz i w pierwszej kwarcie zupełnie nie mogły sobie poradzić z dobrze dysponowaną ekipą Lidera. Po pierwszej kwarcie wygranej przez gospodynie 21:10 trudno było o optymizm, a jednak w drugiej odsłonie biało-czerwone potrafiły zmienić styl gry, poprawić skuteczność i nie tylko odrobić straty, ale nawet zejść na przerwę przy 2-punktowym prowadzeniu (33:35).

Po okresie wyrównanej gry w pierwszych akcjach trzeciej kwarty, przy wyniku 37:37 Ostrovia zdobyła trójkę, a chwilę później dołożyła trafienie za dwa i odskoczyła rywalkom na 5 punktów (37:42). W kolejnych minutach właśnie trafienia za trzy i zbiórki w ataku pozwoliły biało-czerwonym powiększyć przewagę do 13 punktów (43:56) na trzy minuty przed końcem kwarty. Wysokie prowadzenie rozkojarzyło nieco ostrowianki, które zaczęły popełniać błędy i pozwoliły rywalkom zbliżyć się na 51:58.

Na początku czwartej kwarty żadna z drużyn nie mogła zdobyć punktów. Jako pierwsze trafiły ostrowianki, później jednak nieco lepiej zaczęły grać gospodynie i w połowie kwarty zbliżyły się na 57:62. Trener Główka poprosił wówczas o czas, po którym ostrowianki zdobyły 5 punktów (57:67) pozbawiając miejscowych nadziei na odwrócenie losów meczu. Przez ostatnie dwie minuty biało-czerwone utrzymały wywalczoną przewagę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 61:71.

UKS Lider Swarzędz - TS Ostrovia Ostrów 61:71 (21:10, 12:25, 18:23, 10:13)

Ostrovia: Motyl 31, Joks 18, Grzegorowska 10, Ster 9, Nowicka 3, Parzeńska 0, K. Marciniak 0, Woźniak, Płonka, Wołowicz, B. Marciniak