Grały ligi okręgowe

Remisowym bilansem zakończył się miniony weekend na boiskach lig okręgowych. Zespoły powiatu ostrowskiego odniosły sześć zwycięstw, jeden remis i sześć porażek. Kilka zespołów musiało niestety przełożyć swoje mecze zew względu na sytuację epidemiologiczną.

V liga (1-0-1)

Piłkarze Raszkowianki wykorzystali okazję na poprawienie dorobku punktowego i w meczu z ostatnią w tabeli Tulisią Tuliszków wygrali 2:0 po bramkach Dawida Fórmańskiego i Krzysztofa Walczaka. Bliscy sprawienia niespodzianki był Piast Czekanów w wyjazdowym meczu z Zefką Kobyla Góra. Po pierwszej połowie przegranej 0:2 czekanowianie w drugiej części doprowadzili do remisu po dwóch golach Sebastiana Smolarka. Niestety na kwadrans przed końcem meczu stracili trzecią bramkę i ostateczne przegrali 2:3.

Liga Okręgowa (1-0-1)

W domowym meczu z Białym Orłem Koźmin LKS Czarnylas potwierdził, że jest w poważnym kryzysie. Gospodarze w pierwszej połowie stracili trzy bramki, w drugiej aż sześć i przerywając 0:9 na dobre zakotwiczyli w strefie spadkowej.

O miłą niespodziankę postarali się z kolei piłkarze Baryczy Janków Przygodzki. W meczu w Gołuchowie janowianie po bramce Nikodema Szwedkwoskiego wygrali z rezerwami LKS-u 1:0. Zdobyte trzy punkty pozwoliły Baryczy dogonić LKS Czarnylas, oba zespoły jednak pozostają w strefie spadkowej.

Mecz Ogniwa Łąkociny z Zawiszą Łęka Opatowska odbędzie się 29 listopada.

A-klasa (1-1-3)

Huragan Szczury w wyjazdowym meczu z LZS-em Kuczków postraszył nieco lidera grupy 8 obejmując prowadzenie w 21. minucie po strzale Dariusza Kierzkowskiego. Niespodzianki nie było – LZS wygrał 5:3, a dorobek Huraganu o kolejne dwa gole powiększyli Kierzkowski i Marcin Kwiatkowski.

W grupie 9. Iskra Prosna Sieroszewice wysoko przegrała u siebie z KS-em Rogaszyce 1:4 i straciła miejsce w czołówce tabeli. Tarchalanka Tarchały Wielkie po zaciętym boju wywalczyła 1 punkt remisując 3:3 z LKS-em Jankowy, co pozwoliło jej opuścić strefę spadkową. Błękitni Chruszczyny „zgodnie z planem” pokonali zamykający tabelę KS Hanulin 4:0, natomiast OKS Ostrów w starciu z liderem Płomieniem Opatów nie miał szans na punkty, przegrał 0:5 i nadal zajmuje miejsce przedostatnie.

B-klasa (3-0-1)

Nabiera rumieńców walka na szczycie grupy 7. Rezerwy Pogoni Nowe Skalmierzyce po zaciętym boju pokonały na wyjeździe Spartę Russów 3:2. Z kolei Orzeł Wysocko Wielkie mimo zdobycia 4 bramek w Skarszewie musiał uznać wyższość rezerw Victorii i po przegranej 4:5 stracił fotel lidera na rzecz Pogoni.

W grupie 8. Czarni Wierzbno potwierdzili w mecz ze Zrywem Kierzno, że dołek formy mają już za sobą i rozgromili rywali aż 7:0. O kolejną niespodziankę pokusił się Błysk Daniszyn pokonując na wyjeździe LZS Mikorzyn 3:2. Piłkarze z Daniszyna awansowali dzięki temu na 6. miejsce w tabeli. Mecze KUKS-u Zębców z Dębem Dębnica i Ajaxu Rojów z Bonikowią Boników zostały przełożone na 22 listopada.