AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Non omnis moriar – w hołdzie Janowi Pawłowi II

Nauka

Bywają ludzie, których życie i nauczanie zmienia oblicze świata. Do takich autorytetów należał z pewnością patron Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim – Jan Paweł II.

Galeria zdjęć


W tym roku minęła 100. rocznica urodzin papieża z Polski. Taka data nie mogła pozostać bez echa, szczególnie w placówce, która obierając wielkiego Polaka za swego przewodnika, stara się w codziennej pracy kierować dziedzictwem, jakie Ojciec Święty pozostawił po sobie. W planie pracy szkoły pojawiły się liczne prelekcje, konkursy, lekcje i przedsięwzięcia artystyczne, mające integrować społeczność uczniowską wokół nauczania Karola Wojtyły i przypominać postać tego, który został wezwany na Stolicę Piotrową z dalekiego kraju.

Na krótko przed przypadającą 16 października rocznicą pontyfikatu Karola Wojtyły, uczniowie, dyrekcja i pracownicy ostrowskiej dziewiątki uczcili pamięć papieża wzruszającym koncertem, w scenariuszu którego znalazły się zarówno odniesienia do biografii wadowiczanina, jak i jego roli w inspirowaniu przemian na świecie. Po raz kolejny w murach szkoły wybrzmiała ulubiona pieśń następcy świętego Piotra - „Barka”, a zebrani usłyszeli o Janie Pawle II – myślicielu i filozofie, niestrudzonym pielgrzymie, człowieku wiary, pokoju i dialogu.

W „Tryptyku rzymskim” datowanym na 2003 r. Jan Paweł II powtórzył za rzymskim poetą Horacym Non omnis moriar (Nie wszystek umrę). I tak niewątpliwie się stanie. Nauczanie papieża, a także pamięć o jego otwartości, serdeczności i umiejętności zjednywania młodych serc pozostaną dla nas szkołą prawdziwego człowieczeństwa.

Inf. SP 9

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny