AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Uroczyste pasowanie uczniów SP 9

Nauka

W piątek, 16 października, Szkoła Podstawowa nr 9 pozyskała 90 nowych wychowanków. Tego dnia uczniowie czterech klas pierwszych zostali pełnoprawnymi członkami społeczności "dziewiątki" - przyjmując ślubowanie.

Na tę niecodzienną uroczystość czekały z wielką niecierpliwością przede wszystkim dzieci. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa uroczystość ta odbyła się bez obecności rodziców.  Mieli oni jednak możliwość wspólnego przeżywania tej chwili ze swoimi dziećmi dzięki transmisji na żywo, która emitowana była na facebookowym profilu szkoły.

W trakcie przygotowań tej świątecznej chwili, wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania – wzorowo opanowali słowa hymnu placówki, do której od niedawna uczęszczają oraz zaznajomili się ze sztandarem szkoły – jego elementami, symboliką i ceremoniałem.  

„Pasowanie na pierwszoklasistę” podzielone zostało na dwie części. W pierwszej brali udział uczniowie z klasy 1a i 1b, natomiast w drugiej uczniowie z klasy 1c i 1d. Rozpoczęto tradycyjnie, czyli wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły. Wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i dyrekcję oraz rodziców przed ekranami, na pięknie przystrojonej hali sportowej, powitała prowadząca uroczystość.

W granatowych biretach na głowach, odświętnie ubrani uczniowie byli głównymi bohaterami tej niecodziennej chwili. Dzieci głośno odśpiewały hymn szkoły, wypowiedziały tekst ślubowania i z uwagą wysłuchały przemówienia dyrektor szkoły pani Justyny Uciechowskiej. Po części oficjalnej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje poetyckie i muzyczne umiejętności, doskonalone na tę okazję już od kilku tygodni. 

Na zakończenie spotkania, uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor listy gratulacyjne i upominki – imiennie grawerowane kuferki z akcesoriami plastycznymi od Prezydenta Miasta pani Beaty Klimek oraz otrzymały legitymacje szkolne - swój pierwszy, poważny dokument. Podsumowaniem tej części były fotografie klas z wychowawcami i dyrekcją szkoły.     

Życzymy pierwszoklasistom, aby cały okres pobytu w naszej szkole był tak radosny, pełen wrażeń  i sukcesów jak Dzień Ślubowania.

Inf. SP 9

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny