Grały ligi okręgowe

Pięć zwycięstw odniosły zespoły powiatu ostrowskiego w miniony weekend w rozgrywkach lig okręgowych. Trzy odnotowały remisy, a aż dziewięć poniosło porażki.

V liga (1-0-1)

Czy w niedzielę na boisku w Czekanowie nastąpiło przebudzenie Piasta? Zespół z Czekanowa mający na koncie tylko jedno zwycięstwo i to nad zamykającym tabelę Lwem Pogorzela, skazywany był na kolejną porażkę w starciu z solidną ekipą Victorii Witkowo. Tymczasem w 22. minucie po strzale Pawła Korczaka gospodarze objęli prowadzenie, a kilka minut przed przerwą rzut karny na drugą bramkę zamienił Sebastian Smolarek. Czekanowianie najwyraźniej uwierzyli, że mogą sprawić niespodziankę i po przerwie poszli za ciosem. W 70. minucie Szymon Frąszczak rozstrzygnął losy meczu zdobywając trzecią bramkę, a wynik 4:0 ustalił Sebastian Smolarek raz jeszcze strzelając z jedenastki.

Zupełnie inaczej potoczył się mecz Raszkowianki z Piastem Kobylin. Raszkowianie stracili pierwszą bramkę kilka minut przed przerwą, a w drugiej połowie na boisku w Raszkowie istnieli tylko goście zdobywając kolejnych 5 goli i wygrywając 6:0.

Liga Okręgowa (0-2-1)

Podziałem punktów zakończyły się powiatowe derby na boisku w Jankowie, gdzie Barycz podejmowała LKS Czarnylas. Pod koniec pierwszej połowy bramkę zdobyli goście po strzale Bartłomieja Wasieli, pod koniec drugiej połowy wyrównali gospodarze za sprawą Michała Janosia, a wynik 1:1 oznacza, że oba zespoły tylko nieznacznie poprawiły swoją sytuację pozostając w strefie spadkowej.

Nie było niespodzianki w starciu Ogniwa Łąkociny z liderem Jarotą II w Witaszycach. Gospodarze mecz rozstrzygnęli w 20 minut, zdobywając 3 bramki. Po przerwie dołożyli 4, a jedyną radością Ogniwa była honorowa bramka na 1:7 Mateusza Jankowiaka zdobyta w ostatniej minucie.

A-klasa (1-0-4)

Huragan Szczury nadal walczy, choć przegrywa. W meczu z LKS-em Godziesze Huragan podjął otwartą grę, zdobył 2 bramki, ale stracił aż 9. W pierwszej połowie było nie najgorzej i gospodarze odgryzali się rywalom trafieniami na 1:2 i 2:3. W drugiej połowie jednak LKS dominował zupełnie i zdobywając kolejne gole wygrał 9:2.

W grupie 9 w derbach powiatu OKS Ostrów przebudził się i pokonał Błękitnych Chruszczyny 3:1, co pozwoliło ostrowianom opuścić strefę spadkową. Przebudził się też niestety ostatni w tabeli KS Hanulin pokonując niespodziewanie Iskrę-Prosnę Sieroszewice 2:1. Po bardzo dobrym początku sezonu Iskra coraz bardziej zbliża się do strefy spadkowej. Nie było niespodzianki w Mikstacie, gdzie Tarchalanka Tarchały Wielkie przegrała z Lilią 1:4.

B-klasa (3-1-3)

W grupie 7. Orzeł Wysocko Wielkie nie wykorzystał okazji by wyprzedzić pauzującego lidera Pogoń II Nowe Skalmierzyce – zespół z Wysocka przegrał u siebie 0:2 z rezerwami Stali Pleszew. Tymczasem wspomnianą Pogoń wyprzedził Pelikan Nowy Karolew obejmując przodownictwo w tabeli. O kolejną niespodziankę postarała się Wtórkowianka Wtórek bezbramkowo remisując z Victorią II Skarszew.

W meczu na szczycie grupy 8 Czarni Wierzbno pewnie pokonali KUKS Zębców 5:1 obejmując samodzielne przodownictwo w tabeli. Bonikowia Boników rozgromiła 7:0 ostatni w tabeli Zryw Kierzno. Po raz kolejny „błysnął” Błysk Daniszyn pokonując 2:1 Ajax Rojów i lokując się w środku tabeli. Srogą lekcję futbolu odebrał natomiast Dąb Dębnica przegrywając na własnym boisku aż 1:11 z Wielkopolaninem Siemianice.