AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Swojskie Spotkania z Folklorem za nami /fot/

Gm. Raszków

Mimo wielu przeciwności udało się zrealizować tegoroczne Swojskie Spotkania z Folklorem. Spotkania miały wyjątkowy charakter: była to już 10. jubileuszowa edycja, przygotowana w ramach obchodów 100-lecia Moszczanki. Wyjątkowa była także forma - po raz pierwszy większość widzów oglądała i słuchała prezentacji zaproszonych zespołów poprzez transmisję internetową.

Galeria zdjęć


Wydarzenie zostało zorganizowane w sobotę 24 października w hali widowiskowo-sportowej w Raszkowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Zespół Górali Czadeckich "Pojana" z Piławy Dolnej (gm. Dzierżoniów), prezentujący folklor Bukowiny rumuńskiej przywieziony do Polski przez powojennych przesiedleńców oraz Zespół Tańca Ludowego "Głogowianie", który wykonał tańce kaszubskie. Wystąpili także gospodarze: premierowe widowisko "darcia pierza" wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanki z pomocą Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" i kapeli dudziarskiej "Swojacy". Pamiątkowe statuetki wręczył przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba w asyście sołtys Moszczanki Władysławy Smolińskiej. Liczba wyświetleń internetowych świadczy o tym, że wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Zadanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa z pomocą Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczance, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie oraz Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie. Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego.

 

Inf. Karol Marszał

Fot.: Andrzej Jarmuszczak i Roman Lisiak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny