AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Protesty w Ostrowie nie ustają /foto/

Miasto

Kilkaset osób zgromadziła kolejna odsłona ostrowskiego protestu kobiet.

Galeria zdjęć


W sobotni wieczór 7 listopada odbyła się w Ostrowie kolejna już manifestacja w obronie praw kobiet. Uczestnicy wyruszyli spod amfiteatru w Parku Miejskim kierując się w stronę Rynku. Przed Ratuszem przy dźwiękach muzyki ułożono z przyniesionych zniczy symbolizującą protest kobiet błyskawicę. Tradycyjnie już skandowano hasła kierowane pod adresem partii rządzącej.

Tym razem jednak partyjnych akcentów pojawiło się więcej – postulaty Lewicy Razem wygłosiła przedstawicielka tego ugrupowania. Wśród protestujących znalazła się też kilkuosobowa grupa zwolenników Konfederacji wznosząc prowokacyjne okrzyki, co sprawiło, że doszło do wzajemnego przekrzykiwania się z uczestnikami protestu. Gdy temperatura sporu zaczęła rosnąć, szybka interwencja policji zapobiegła eskalacji konfliktu, co spotkało się żywiołową reakcją protestujących i gromkimi brawami pod adresem policji.

Spod Ratusza uczestnicy przemaszerowali pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, gdzie złożyli zapalone znicze i hasła, a następnie przemaszerowano ulicami Staszica i Gimnazjalną w kierunku Parku Miejskiego gdzie protest zakończono.

W trakcie sobotniej manifestacji prowadzono zbiórkę pieniędzy na operację walczącego z nowotworem Marcelka z Krotoszyna. W imieniu organizatorek akcji zachęcamy do wsparcia zbiórki na: https://www.siepomaga.pl/marcel

Tak jak w poprzednich przypadkach, i tym razem protest odbywał się w towarzystwie licznych patroli policji, jadnak poza wspomnianym incydentem na Rynku funkcjonariusze nie musieli interweniować. Również i tym razem uczestnicy podziękowali stróżom prawa za ich obecność podczas manifestacji.

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Piątek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Arnolda, Dory, Pawła