Remis Pogoni w Kaliszu

Pogoń Nowe Skalmierzyce zremisowała w Kaliszu 1:1 z rezerwami KKS-u i znów straciła dystans do lidera - Victorii Września.

Początek meczu ułożył się dobrze dla ekipy gospodarzy, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie, a w kolejnych minutach udawało im się prowadzić otwartą grę i szukać okazji do zdobycia drugiego gola. Skalmierzyczanie próbowali odrobić straty, ale nie potrafili przebić się przez kaliską defensywę.

Drugą część mecz Pogoń zaczęła z dużo większym animuszem i na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać – po jednym z ataków sędzia dopatrzył  się faulu w polu karnym, którego pewnym egzekutorem okazał się Daniel Kaczmarek. W kolejnych minutach skalmierzyczanie uzyskali przygniatającą przewagę i wydawało się, że druga bramka dla Pogoni jest tylko kwestią czasu. Napastnicy z Nowych Skalmierzyc pudłowali jednak raz za razem, aż w końcu ich impet osłabł, gra się wyrównała, a w końcówce gospodarze znów uwierzyli we własne siły i niewiele brakowało by to oni zdobyli zwycięską bramkę.

W przekroju całego meczu remis wydaje się rozstrzygnięciem sprawiedliwym, a najbardziej z tego wyniku ucieszyli się rywale obu drużyn – Victoria Września znów odskoczyła Pogoni na 6 punktów, a Centra odskoczyła KKS-owi i zbliżyła się na 1 punkt do skalmierzyczan.

KKS 1925 II Kalisz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (1:0)