AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Poświęcenie odnowionej strażnicy /foto/

Gm. Raszków

W Moszczance oddano do użytku historyczną strażnicę z 1928 roku.

Galeria zdjęć


W niedzielę 15 listopada ks. prob. Rafał Kryś poświęcił odnowioną historyczną strażnicę w Moszczance. Obiekt, który powstał w 1928 r., od lat 70. XX wieku nie pełni już funkcji siedziby miejscowej jednostki OSP - znajdują się w nim zabytkowe pojazdy strażackie. Z okazji 100-lecia Moszczanki strażnica powróciła do swego pierwotnego kształtu, co wymagało skucia części tynków i położenia nowych, piaskowania części murów, murowania szczytów, położenia nowego dachu, orynnowania, położenia nowej posadzki, odrestaurowania okien i wstawienia nowej bramy. Prace te wykonane zostały dzięki środkom finansowym Gminy i Miasta Raszków, Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance oraz firmy PHU "Elzbych" z Moszczanki.

Przy okazji poświęcenia odnowionej strażnicy poświęcona została także tablica pamiątkowa z okazji 100-lecia Moszczanki. Uroczystości te poprzedziła Msza św. w intencji organizacji społecznych działających w Moszczance i Skrzebowej, po której zostały też zapalone znicze pod tablicami pamiątkowymi w kościele, wspominającymi mieszkańców walczących o wolną Polskę. W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Jacek Bartczak, sołtysi miejscowości i przedstawiciele organizacji społecznych Moszczanki i Skrzebowej.

 

Inf. Karol Marszał

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Claudia Klein
Witam, znowu nadchodzi okres świąteczny. Ci, którzy skorzystali z nas, powinni wyjść i złożyć o nas świadectwo. Osoby potrzebujące pożyczki powinny już teraz skontaktować się z moją firmą. Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemcem i świadczę usługi finansowe. Potrzebujesz szybkiej, długoterminowej lub krótkoterminowej pożyczki o relatywnie niskim oprocentowaniu już od 3%? Czy masz problem z ekonomią? lub czy Twój bank lub inna instytucja finansowa odmówił Ci pożyczki? Oferujemy bezpieczne pożyczki. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, wyślij mi swoją prośbę e-mailem: spotlightglobalservices@gmail.com lub WhatsApp: +4915758108767

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny