AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Zbierają pieniądze by móc pomagać innym

Miasto

Od kilku dni po internecie krąży zbiórka na nowy samochód dostawczy dla Nakaramieni.pl – ostrowskiego oddziału Fundacji "Jesus Christ Security". O ich dotychczasowych działaniach oraz o tym, dlaczego nowe auto jest im tak potrzebne piszemy poniżej.

Nakarmieni.pl są oddziałem Fundacji "Jesus Christ Security" działającym w Ostrowie Wielkopolskim. To organizacja non-profit, która pomaga rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Zajmują się oni m.in. pomocą osobom niepełnosprawnym w codziennym funkcjonowaniu, wsparciem domów dziecka, domów samotnej matki, więzień i innych placówek, organizowaniem terapii osobom uzależnionym i ich rodzinom, dostarczaniem żywności do stołówek szkolnych, i wiele innych. 

Pomagają oni głównie poprzez dostarczanie żywności, odzieży, sprzętów AGD RTV, zabawek itp. Jednak na tym ich działalność się nie kończy. Nakarmieni.pl organizują także wspólną Wigilię i Święta dla osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a także oferują pomoc przy załatwianiu spraw w urzędach i instytucjach państwowych.


– W ciągu 6 lat udało nam się wypracować współpracę z wieloma dostawcami żywności oraz środków czystości. Mamy mnóstwo rzeczy, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Dzisiejszym problemem jest odbiór i dostawa tych artykułów. Chcemy kupić dostawcze auto, które jak najlepiej pomoże nam zrealizować nasze cele charytatywne – opowiadają organizatorzy zbiórki. 

Nakarmieni.pl organizują zbiórkę pieniędzy na nowy samochód dostawczy, który pozwoli im skutecznie rozwozić potrzebne rzeczy po placówkach i miejsach, które tego potrzebują. Zbiórkę możecie znaleźć TUTAJ. 

– Pragniemy, aby Oddział naszej Fundacji stał się miejscem, w którym ludzie wykluczeni społecznie znajdą pomoc. Tam gdzie panuje bieda, głód i brak nadziei posyła nas Bóg, abyśmy w miarę możliwości jakie mamy i dzięki szczodrości darczyńców wspierających dzieło nieśli pomoc. Zgodnie z celami statutowymi Fundacji Jesus Christ Security nasze działania, skupiają się na środowisku lokalnym gminy, miasta i powiatu Ostrowa Wielkopolskiego. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego w pełni utrzymującą się ze środków własnych pozyskanych z darowizn i wkładu indywidualnego. Każda, nawet niewielka, pomoc ma ogromne znaczenie dla naszych Podopiecznych – mówią przedstawiciele oddziału. 

Szczegółówe informacje dotyczące zbiórki oraz zakresu działania fundacji znajdziecie na ich facebooku --> LINK. 

Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny