Odolanovia pokonała "Lubu"

Po "bokserskiej" wymianie ciosów Odolanovia pokonała Lubuszanina Trzcianka 4:2, goście jednak wysoko zawiesili poprzeczkę, a losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce meczu.

W meczu rozgrywanym na boisku w Pleszewie odolanovianie czuli się jak u siebie i od pierwszych minut ruszyli do szturmu, który przyniósł im efekt w postaci pierwszego gola zdobytego już w 12 minucie przez Mikołaja Marciniaka. Zdobyta bramka uśpiła nieco gospodarzy, tymczasem grającym ambitnie i konsekwnetnie gościom wystarczyło zaledwie pięć minut by doprowadzić do wyrównania. To sprawiło, że gospodarze musieli "zaczynać od nowa", aczkolwiek konstruowanie akcji ofensywnych przychodziło im w tym meczu z dość dużą łatwością. W 23. minucie do piłki przy rzucie wolnym podszedł zdobywca pierwszego gola dla Odolanovii. Mikołaj Marciniak efektownym strzałem w okienko zaskoczył bramkarza gości, który nie zdąrzył z interwencją i musiał wyjmować piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem zespół z Odolanowa nie popełnił wcześniejszego błędu i dalej starał się grać ofensywnie. Dobrze dysponowana ekipa Lubuszanina potrafiła jednak przejść do kontrofensywy i znów gościom wystarczyło zaledwie kilka minut by doprowadzić do wyrównania.

Po przerwie Odolanovia dalej przeważała dążąc do zdobycia trzeciego gola i cel swój osiągnęła niespełna kwadrans po wznowieniu gry, a na listę strzelców tym razem wpisał się Jakub Bąk. Gospodarze zaraz po zdobyciu bramki ruszyli do dalszego szturmu, jakby mieli głębokie przekonanie, że tylko zdobycie czwartej bramki pozwoli im wygrać ten mecz. Wraz z upływem czasu impet odolanowian słabł i znów gra się wyrównała. Tym razem jednak górę wzięła determinacja gospodarzy i na dwie minuty przed końcem meczu odolanowianie dopięli swego zdobywając czwartego gola po strzale Szymona Celmera, pieczętując tym samym cenne zwycięstwo.

Odolanovia Odolanów - Lubuszanin Trzcianka 4:2 (2:2)