Remis, który nie cieszy nikogo

Po serii zwycięstw piłkarze Ostrovii odnotowali drugi z rzędu remis tym razem 1:1 z Polonią Leszno.

W sobotnim starciu z Polonią Leszno na Stadionie Miejskim będący na fali ostrowianie byli faworytem. Zdobyta w 11. minucie  bramka z rzutu karnego przez Łukasza Wiącka wydawała się otwierać drzwi do zwycięstwa, tymczasem goście w kilka minut doprowadzili do wyrównania i grając zaskakująco dobrze nie zamierzali bronić remisu. Biało-czerwoni z czasem uzyskali przewagę optyczną nie potrafili jednak udokumentować tego zdobyciem gola i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie – gospodarze przeważali, goście odgryzali się kontratakami, a wynik meczu pozostawał sprawą otwartą. Wprowadzane przez trenerów zmiany nie przyniosły rozstrzygnięcia i choć nie brakowało sytuacji podbramkowych po jednej i drugiej stronie, żadna z drużyn gola nie zdobyła, a podział punktów nie przyniósł satysfakcji żadnej z drużyn.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Polonia 1912 Leszno 1:1 (1:1)