W Zielonej Górze bez niespodzianki

Nie było niespodzianki w wyjazdowym meczu koszykarzy Arged BMSlam Stali z Zastalem Eneą BC Zielona Góra. Ostrowianie wygrali tylko jedną kwartę przegrywając cały mecz 85:105.

Ostrowianie udanie rozpoczęli mecz – w pierwszych akcjach za trzy trafiali Garbacz i Ryżek wyprowadzając Stal na prowadzenie 6:2. Były to jednak krótkie chwile radości ostrowian, gdyż w kolejnych minutach gospodarze popisując się 9-punktową serią (11:6) i choć w kolejnych minutach ostrowianie zbliżyli się na 13:12, to w dalszej części zielonogórzanie systematycznie powiększali przewagę kończąc pierwszą kwartę z 11-punktową przewagą (29:18). W drugiej kwarcie po okresie wyrównanej gry, z czasem Zastal odskoczył na 17 punktów (50:33). Stalowcom udało się jednak przejść do skutecznej kontrofensywy i po udanej końcówce kwarty udało im się zbliżyć na 7 punktów przy wyniku na przerwie 60:53. W trzeciej kwarcie gospodarze rozwiali wszelkie wątpliwości uzyskując rekordową 18-punktową przewagę (77:59), co pozwoliło im kontrolować dalszy przebieg meczu zakończonego wysokim wynikiem 105:85.

Szukając pozytywów tego spotkania należy zwrócić uwagę na kolejny bardzo dobry mecz Jakuba Garbacza, który zdobył 30 punktów oraz 24-punktowy dorobek Chrisa Smitha.

Zastal Enea BC Zielona Góra – Arged BMSlam Stal Ostrów 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)

Zastal: G. Lundberg 23, M. Ponitka(C) 18, J. Berzins 19, B. Reynolds 3, G. Groselle 12, K. Richard 8, K. Porada 0, K. Traczyk 3, D. Dereziński 0, F. Put 4, R. Freimanis 15

Stal: S. Ryżek 5, T. Green 12, J. Mokros(C) 2, J. Sobin 8, J. Garbacz 30, Ł. Wojciechowski 0, M. Pławucki 0, M. Dymała 0, K. Nawrot 0, S. King 4, C. Smith 24