Pierwsza porażka Legionu

Siatkówka

Siatkarze Legionu Skalmierzyce przegrali pierwszy mecz w sezonie ulegając we własnej hali Szamotulaninowi Szamotuły 2:3.

Sobotni mecz swoim przebiegiem przypominał nieco niedawne starcie Legionu w Poznaniu z Energetykiem. Tym razem zabrakło niestety happyendu.  Podobnie jak w tamtym meczu skalmierzyczanie mimo niezłej gry przegrali pierwsze dwa sety, tracąc tym samy 1 punkt meczowy na rzecz rywali. Mimo to potrafili się zmobilizować w trzecim secie i pewnie zwyciężyć do 16. Czwarty set był dużo bardziej wyrównany, ale i tak gospodarzom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść doprowadzając do remisu i do tie breaka.

Tym razem jednak nie potwierdziła się niestety siatkarska maksyma, że „jeśli prowadzisz 2:0 i nie wygrasz 3:0, to przegrasz 2:3”. W piątym secie goście pokazali, że są drużyną z charakterem i potrafią się zmobilizować i to oni przechylili szalę meczu na swoja korzyść wygrywając do 11.

Mimo porażki Legion utrzymał pozycję lidera. Szamotulanin ma co prawda do rozegrania dwa zaległe mecze, ale nawet jeśli je wygra „za trzy” to i tak skalmierzyczanom pozostaną 2 punkty przewagi nad wiceliderem.

Legion Skalmierzyce - UKS Szamotulanin Szamotuły 2:3 (26:28, 19:25, 25:16, 25:22, 11:15)