Ostrovia na piątkę!

Aż 5:2 piłkarze Ostrovii pokonali w wyjazdowym meczu pokonali Pinsel-Peter Krobiankę Krobia umacniając się w środkowej części tabeli Proeko IV ligi.

Ostrowianie mecz z Krobianką rozpoczęli wyśmienicie bo już w 4 minucie wynik otworzył Jakub Szaniec, dla którego był to bardzo dobry mecz zwieńczony hat-trickiem. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po utracie pierwszego gola, a już ich bramkarz musiał wyjmować piłkę z bramki po raz drugi po strzale Damiana Izydorskiego.

Po przerwie Krobianka dość szybko zdobyła kontaktową bramkę i zrobiło się nieco nerwowo, ale kilka minut później Michał Giecz podwyższył na 3:1 przywracając status quo. Później królował wspomniany na wstępie Jakub Szaniec – w 72 minucie zdobył swoją drugą bramkę, a w 89 przypieczętował hat-tricka wykorzystując rzut karny. Minutę wcześniej gospodarze zdobyli swoją drugą bramkę, ale nie miała ona wpływu na losy spotkania.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:5 (0:2)