Odolanovia krok bliżej grupy mistrzowskiej

Odolanovia Odolanów pokonała w przedostatnim meczu rundy jesiennej Kotwicę Kórnik 3:1 i uczyniła ważny krok w kierunku utrzymania się w pierwszej ósemce drużyn, które w rundzie wiosennej walczyć będą o awans do III ligi.

Po niespodziewanej porażce w Kępnie piłakrze Odolanovii do meczu z uciekającą przed strefą spadkową Kotwicą Kórnik przystąpili "z nożem na gardle". Kolejna strata punktów oznaczałaby bowiem wypadnięcie ekipy z Odolanowa poza pierwszą ósemkę i konieczność walki w rundzie wiosennej w grupie spadkowej.

Szybko zdobyta bramka przez Patryka Sikorę ustawiła mecz i w kolejnych minutach gospodarze mogli grać swoją piłkę szukając okazji do zdobycia drugiego gola. Sztuka ta nie udała im się przed przerwą, ale w siedm minut po wznowieniu gry w drugiej połwie Jakub Bąk podwyższył na 2:0 i cel w postaci trzech punktów był już na wyciągnięcie ręki. W 59 minucie ambitnie grający goście postawili na swoim i zdobyli kontaktową bramkę, a to oznaczało, że odolanowianie musieli znów ruszyć do ataku by nie ryzykować nerwowej końcówki meczu. Nerwowa końcówka była, ale z happy endem - w 87 minucie Karol Krystek wbił trzeciego gola ustalając wynik spotkania na 3:1.

Po tym zwycięstwie Odolanovia awansowała na miejsce 7, ale goniący ją rywale mają zaległe mecze do rozegrania. Szanse ekipy z Odolanowa zwiększyła porażka Tarnovii z Centrą, aczkolwiek w walce o miejsca 7-8 liczą się jeszcze 4 drużyny i o wszystkim rozstrzgną zaległe mecze oraz ostatnia kolejka zaplanowana na 5 grudnia, w której Odolanovia podejmować będzie OTPS Winogrady Poznań.

Odolanovia Odolanów - Kotwica Kórnik 3:1 (1:0)