Pogoń mistrzem jesieni?

Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała w meczu na szczycie Victorię Września 2:1 i awansowała na fotel lidera na 1 kolejkę przed końcem rundy jesiennej.

Porażki lidera Victorii Września w domowych meczach z Centrą i Ostrovią sprawiły, że na finiszu rozgrywek Pogoń Nowe Skalmierzyce stanęła przed szansą by zrównać się punktami z brylującą dotąd w lidze ekipą z Wrześni. Warunkiem było powtórzenie wyczynu ostrowskich drużyn i pokonanie Vicotrii w meczu przedostatniej kolejki Proeko IV Ligi.

Spotkanie we Wrześni oba zespoły rozpoczęły z należnym sobie respektem, szybko jednak gra nabrała rumieńców, a postawa piłkarz Pogoni wskazywała, że przyjechali tutaj po zwycięstwo. Po pół godzinie „sprawdzania bojem” w 30 minucie Krystian Szczepaniak zdecydował się na strzał zza linii pola karnego i zmieścił piłkę pod poprzeczką  bramki gospodarzy dając Pogoni prowadzenie. Skalmierzyczanie po wznowieniu gry postanowili pójść za ciosem nie dając rywalom możliwości kontrofensywy. Dziewięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcin Lis umieścił piłkę głową przy krótkim słupku i Pogoń prowadziła 2:0.

Po przerwie przewagę uzyskali gospodarze, ale skalmierzyczanie raz za razem kontratakowali i byli bliżsi zdobycia gola niż zespół Victorii. W 78 minucie do gospodarzy uśmiechnęło się szczęście – sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym i wskazał na jedenastkę, który dał Victorii kontaktową bramkę. Po stracie gola Pogoń przeszła do ofensywy i kilka razy bliska była zdobycia trzeciej bramki. Nieco zaskakującym było to parcie na bramkę rywali bez zwykłego w takich sytuacjach szanowania piłki, ostatecznie jednak taktyka ta okazała się skuteczna i Pogoń wywiozła z Wrześni upragnione zwycięstwo.

Victoria Września - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2 (0:2)