Turniejowa wygrana w Warszawie

Koszykarze Arged BMSlam Stali pokonali w pierwszym meczu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy BK NH Ostrawa 82:51.

Sobotni mecz tylko w pierwszej kwarcie miał wyrównany przebieg. W pierwszych minutach prowadzili Czesi, ostrowianie zaś kilka razy doprowadzali do remisu. Po czterech minutach przy wyniku 9:14 sygnał do ataku dał weteran Shawn King, a w sukurs poszedł mu debiutant Moore, po którego dwóch trafieniach Stal wyszła na prowadzenie 15:14 kończąc kwartę 1-punktowym prowadzeniem.

Drugą kwartę ostrowianie rozpoczęli od  5 punktów, później zaś przez długi czas utrzymywali przewagę w granicach 3-5 punktów. Ten stan rzeczy przełamała trójka Ryżka i ostatecznie na przerwie Stal prowadziła 36:29. Po przerwie mecz stał się dość jednostronnym widowiskiem, a przewaga Stali rosła z każdą minutą, aż przekroczyła 30 punktów. Ostatecznie Stal zwyciężyła 82:51 pozostawiając po sobie dobre wrażenie.

Debiut w keipie Stali Armaniego Moora wypadł okazale – Amerykanin zdobył 16 punktów podobnie jak Chris Smith. Dobry występ zanotował również Shawn King zdobywając 11 punktów i 11 zbiórek. W drugim meczu Legia Warszawa pokonała BK JIP Pardubice, co oznacza że w niedzielę Stali i Legia zmierzą się w finale o godzinie 17:30. Mecz ten będzie transmitowany przez Polsat Sport.

Arged BMSlam Stal Ostrów – BK NH Ostrawa 82:51 (17:16, 19:13, 24:13, 22:9)

Stal: S. Ryżek 7, T. Green 5, J. Mokros(C) 12, J. Sobin 6, J. Garbacz 5, M. Pławucki 2, M. Dymała 2, K. Nawrot, S. King 11, C. Smith 16, A. Moore 16
Ostrava: J. Alleyn 12, R. Pumprla 9, S. Svoboda, D. Heinzl 9, Z. Waterman 18, F. Smid(C) 3, M. Snopek, K. Tyml, T. Havlik, D. Lukac