Zwycięstwo nad Legią

W finale Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy koszykarze Arged BMSlam Stali pokonali Legię Warszawa 88:75.

Do niedzielnego finału legioniści przystąpili bez kilku czołowych graczy, co odbiło się na grze gospodarzy turnieju. Przez pierwszych pięć minut gra była w miarę wyrównana, później jednak zarysowała się przewaga ostrowian, którzy odskoczyli rywalom na kilka punktów i już po pierwszej dość ofensywnej kwarcie mieliśmy wynik 20:29. W drugiej kwarcie ładnie w grę ostrowskiego zespołu wkomponował się Maciej Pławucki kilka razy trafiając do koszy rywali i choć stalowcy nie mieli przygniatającej przewagi, to trójka Ryżka w ostatniej akcji przed przerwą zadecydowała, że drugą kwartę również wygrał team Łukasza Majewskiego.

Po przerwie wynik długo stał w miejscu i dopiero po dwóch minutach wynik rzutem z trzy otworzyli legioniści, na co szybko tym samym odpowiedział Smith. Po kolejnym przestoju nastąpiła kolejna wymiana trójek i w połowie kwarty jej wynik brzmiał 6:6, później jednak trafienia Garbacza, Moora i Dymały pozwoliły Stali powiększyć prowadzenie do 19 punktów przy wyniku 49:68 przed ostatnią kwartą. Czwarta odsłona była najbardziej „rozhuśtana”. W pierwszej części rzutami za trzy popisywali się Pławucki, Mokros, Garbacz i Ryżek, aż przewaga Stali urosła do 27 punktów (61:88), po czym ostrowscy snajperzy uznali, że wykonali już swoje dzieło i przez ostatnie trzy minuty punktowali tylko gospodarze zbliżając się na 75:88.

Legia Warszawa – Arged BMSlam Stal Ostrów 75:88 (20:29, 16:19, 13:20, 26:20)

Legia: B. Didier-Urbaniak 6, N. Neal 11, G. Kulka 9, G. Kamiński 24, D. Wyka 5, J. Bibbins 0, J. Karolak(C) 0, A. Linowski 15, P. Kuźkow 3, J. Sadowski 2

Stal: S. Ryżek 14, T. Green 11, J. Mokros(C) 9, S. King 3, C. Smith 11, M. Pławucki 7, M. Dymała 10, J. Sobin 0, K. Nawrot 0, J. Garbacz 13, A. Moore 10