Arena Ostrów niefortunna dla koszykarzy

Drugi mecz w Arenie Ostrów przegrali koszykarze Arged BMSlam Stali, tym razem dwa punkty wywiozła z Ostrowa Spójnia Stargard pokonując ostrowian 105:98.

Wyrównana pierwsza połowa zwiastowała spore emocje. Prowadzenie często przechodziło z rąk do rąk, w końcówce ostrowianie odskoczyli na 4 punkty, ostatecznie jednak wygrali pierwszą odsłonę 1 punktem 26:25. Początek drugiej kwarty należał do gości, którzy dość szybko odskoczyli na 5 punktów. Ostrowianom udało się jednak wyhamować impet Spójni, z czasem odrobili straty, a tuż przed przerwą to oni odskoczyli na 5 punktów. Rzut za trzy w ostatniej akcji sprawił, że Spójnia wyszła obronną ręką i na przerwie traciła tylko 2 punkty (54:52).

Po przerwie Stalowcy przypuścili taki szturm iż wydawało się, że definitywnie rozstrzygną losy meczu. Grając z polotem i fantazją szybko powiększyli przewagę do 9 punktów i… utknęli w miejscu. Jak się okazało trzecia kwarta owszem zaważyła o losach meczu – ostrowianie przegrali ją 10 punktami i choć w ostatniej odsłonie dzielnie odrabiali straty, a nawet na chwilę objęli prowadzenie, to jednak Spójnia potrafiła zewrzeć szyki i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść odnosząc cenne zwycięstwo.

Mający komplet zwycięstw w hali przy Wrocławskiej ostrowianie, przegrali w Arenie Ostrów drugi mecz z rzędu mocno komplikując swoją sytuację w tabeli.

Arged BMSlam Stal Ostrów – PGE Spójnia Stargard 98:105 (26:25, 28:27, 23:33, 21:20)

Stal: S. Ryżek 2, T. Green 27, J. Sobin 11, J. Garbacz 19, A. Moore 9, M. Dymała, J. Mokros(C), S. King 1, C. Smith 29

Spójnia: T. Śnieg(C) 6, B. Steele 16, R. Cowels III 22, M. Kostrzewski 16, K. Młynarski 10, R. Tarrant 13, N. Faust 16, O. Gudul 6