Ósme wyjazdowe zwycięstwo

Piłkarze Centry odnieśli ósme wyjazdowe zwycięstwo pokonując w Kole tamtejszą Olimpię 3:1.

Mecz w Kole ze sporym animuszem rozpoczęli gospodarze spychając Centrę do defensywy. Z czasem ostrowianie zaczęli przeprowadzać coraz groźniejsze ataki, aż wreszcie w 28. minucie po zespołowej akcji Nikodem Grząka umieścił piłkę w bramce Olimpii. Utrata gola nie zdeprymowała ambitnie grających gospodarzy i w końcu dopięli oni swego w 36. minucie doprowadzając do remisu. Podrażniło to ostrowian, którzy ruszyli do szturmu i tuż przed przerwą po ładnym strzale Szymona Strączkowskiego odzyskali prowadzenie.

W drugiej połowie ostrowianie skutecznie pilnowali dostępu do własnej bramki, a w 77. minucie losy meczu rozstrzygnął Łukasz Grabowski podwyższając na 3:1 i zapewniając Centrze ósmą wyjazdową wygraną w tym sezonie.

Centra w rundzie jesiennej okazała się mistrzem meczów wyjazdowych - z 10 wygrali 8 i gdyby tak samo dobrze grali na własnym boisku, to pewnie ukończyliby pierwszą część sezonu w fotelu lidera.

Olimpia Koło - Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:3 (1:2)