AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Powiat ostrowski z rządowym wsparciem

Powiat

Powiat ostrowski, Nowe Skalmierzyce, Raszków, Sieroszewice, Sośnie i Odolanów otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie w ramach obu etapów RFIL Wielkopolska otrzyma 794 mln zł.

Największe wsparcie z rządowych środków uzyska powiat ostrowski. Dofinansowanie wyniesie 14 mln zł i ma zostać przeznaczone na rozbudowę ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim. Powstaną nowe pomieszczenia bloku operacyjnego wraz z centralną dezynfektornią i sterylizatornią. Środki pozwolą na budowę m.in. 5 sal operacyjnych, śluz dla pacjentów i personelu.

- To kolejne wsparcie dla ostrowskiego szpitala w krótkim czasie. Dzięki rządowym środkom uda się wykonać prace infrastrukturalne, które pozwolą znacząco poprawić jakość świadczonych usług – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk. – Zgodnie z deklaracjami premiera Mateusza Morawieckiego miliony złotych zostaną przeznaczone na takie zadania jak termomodernizacja budynków, rozbudowa szkoły i obszarów rekreacyjnych oraz budowa kanalizacji sanitarnej. Te zadania będą realizowane w kilku gminach z terenu powiatu ostrowskiego – dodaje.

Odolanów otrzyma 1,3 mln zł na wykonanie prac termomodernizacyjnych głównego budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zamontowane zostaną źródła energii odnawialnej, a modernizację przejdzie oświetlenie wewnętrzne. Do Nowych Skalmierzyc z rządowego programu wpłyną 2 mln zł na przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Przebudowane zostaną m.in. szatnie, natryski czy gabinet pielęgniarski. Dobudowana ma zostać część dwupiętrowa.

Do Raszkowa trafi 1 mln 750 tys. zł.  Gmina przeznaczy otrzymane dofinansowanie na rozbudowę zbiornika wodnego „Kąpielka” w Pogrzybowie. Budowa ma dotyczyć m.in. nowej plaży, ścieżek pieszo-rowerowych czy energooszczędnego oświetlenia. Z kolei Sieroszewice z RFIL otrzymają 2 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Latowicach, a Sośnie 800 tys. zł na budowę remizy OSP w Cieszynie oraz zagospodarowanie terenu dookoła budynku.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: annachroma1949@gmail.com Dziękuję Ci UWAGA NIE POLSKI, wstrzymaj się

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza