AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Uczennice Siódemki laureatkami Powiatowego Konkursu Literackiego

Nauka

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego z Ostrowa Wielkopolskiego po raz kolejny była organizatorem Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Opowiedz mi bajkę…”. Wśród laureatów konkursu znalazły się m.in. uczennice ostrowskiej "Siódemki".

Konkurs jest skierowany do uczniów klas I- VIII.  Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach: klasy I- III, IV- VI oraz VII- VIII. Celem wydarzenia było inspirowanie dzieci i młodzieży do pisania własnych oryginalnych tekstów, rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Młodzi twórcy musieli napisać ciekawy utwór i wykonać do niego ilustracje. Organizatorzy konkursu   podkreślają, że ta przygoda z literaturą cieszy się w naszym mieście niesłabnącym zainteresowaniem. Uczennice ze Szkoły Podstawowej  nr 7 im. generała Józefa Bema zdobyły w konkursie cztery nagrody. Jest to sukces niebywały!  W kategorii klas IV-VI jury przyznało 3. miejsce Ninie Żuławskiej za bajkę ,,Senny świat”. Opiekunem polonistą uczennicy jest Danuta Żywica.

W kategorii klas VII- VIII jury przyznało 1. miejsce Klaudii Zaradnej za tekst ,,Kolorowe szczęście”, a 2. miejsce Marcie Popiel za bajkę ,, Babcie są niezastąpione”. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Krakowska za utwór ,, Z pamiętnika dziadka….”. Opiekunem dziewcząt jest polonistka Grażyna Krolek. Nagrodą w konkursie były dyplomy i przepięknie wydane książki z utworami laureatów.

Serdecznie wszystkim laureatom i życzymy dalszych wspaniałych pomysłów literackich. 

Inf. SP 7

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Claudia Klein
Witam i witam w Spotlight Global Loan Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza