AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Debiutancki singiel z pozytywnym przesłaniem

Rozrywka i kultura

Utalentowane ostrowskie wokalistki Agata i Iga Kasprzak postanowiły nagrać w duecie swój debiutancki utwór „Poczuj Flow” – przepełniony pozytywną energią i z pozytywnym przesłaniem.

Agata i Iga Kasprzak są mieszkankami Ostrowa Wielkopolskiego. Iga ma 19 lat i jest studentką I roku na wydziale edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej o specjalizacji wokal estradowy, natomiast Agata ma 17 lat i jest uczennicą II klasy liceum. W bieżącym roku otrzymały nominację do tytułu Osobowość Roku w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego, a dzięki wsparciu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego udało im się zwyciężyć w kategorii „kultura w powiecie”.

Obie biorą udział w zajęciach wokalnych w Ostrowskim Centrum Kultury oraz śpiewają w zespole „Autokorekta” pod kierownictwem Pauli Pływaczyk. W lipcu tego roku wraz z zespołem wydały swój pierwszy album „Feel Happy like a Woman”.

W grudniu przyszedł czas na piosenkę w duecie.

- Uznałyśmy, że będzie to ciekawsze, niż działalność solowa. Tekst napisałyśmy razem, natomiast Iga zajęła się stroną muzyczną, produkcją Marcel Kraszkiewicz, a grafiką Jakub Mielcarek – mówi Agata Kasprzak.

- Piosenka jest o siostrzanej więzi, jest naszą historią, gdyż ludzie często nas mylą, mimo że są między nami dwa lata różnicy wieku. My co prawda nie widzimy tego podobieństwa w wyglądzie lecz mamy dużo wspólnych cech charakteru – dodaje Iga.

Jak tłumaczą – wiele osób na różnych zajęciach czy warsztatach często powtarzało, że ich głosy fajnie się uzupełniają, bo każda ma zupełnie inną barwę. Aga mocniejszą, bardziej rockową, natomiast Iga spokojniejszą, liryczną. Postanowiły pokazać to w piosence. Nawiązują w niej do sytuacji, które dzieją się w trudnym 2020 roku, lecz równocześnie apelują by wnieść do życia pozytywną energię, „bo przecież życie mamy tylko jedno i nie możemy się stale wszystkim przejmować, więc warto czasami się wyciszyć, wrzucić na luz i poczuć ten flow”.

Po tej zapowiedzi pozostaje nam już tylko zamienić się w słuch. Od północy 18 grudnia singiel z nagraniem „Poczuj Flow” będzie dostępny na serwisach streamingowych (spotify, tidal, deezer, shazam), zaś premiera youtube na kanale Iga&Aga odbędzie się o godzinie 9:00.

Link do premiery:

Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Sobota
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy